Home Aktualności Kobiety na fali podsumowują rok 2016 – świąteczny raport Klubu Marka jest...

Kobiety na fali podsumowują rok 2016 – świąteczny raport Klubu Marka jest kobietą

3099
0
SHARE

klub-zaproszenie2017Koniec roku 2016 i wielkie otwarcie Nowego 2017, to idealny czas do podsumowania i wnioski wobec tego, co działo się w życiu i biznesie u przedsiębiorczych, ambitnych kobiet – Kobiet na fali. To w tych wypowiedziach znajdziemy „klucz” do sukcesu na polu osobistym i zawodowym, ale nie tylko! O tym, co udało się zrealizować a co zapoczątkować przed nowym rokiem 2017 i o tym, co w całym tym zgiełku jest w życiu najważniejsze,  przedsiębiorczych kobiet z całej Polski pyta Jarosław Waśkiewicz, Prezes Klubu Marka jest kobietą, redaktor naczelny biznesnafali.pl. Serdecznie zapraszamy.

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie…  

pracowicie, rozpoczęło się wiele nowych projektów, które nadal realizuję. Poznałam wiele ciekawych i inspirujących osób, z którymi spędzony czas okazał się cenną nauką.

a kończy…

perspektywą dalszego rozwoju i kolejnymi nowymi projektami, wieloma interesującymi kontaktami i dobrymi relacjami z ludźmi.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się …

kontynuować to, co wcześniej zaplanowałam i konsekwentnie realizowałam,

to, że mogłam pomóc wielu osobom poszukującym zdrowia i uzyskaliśmy wspaniałe rezultaty poprawy jakości życia,

to, że w mojej firmie pojawiło się wielu nowych klientów, którzy korzystali z usług RefmeD, wracali oraz polecali RefmeD kolejnym klientom

to, że moja firma RefmeD Gabinety Refleksologii, jest rozpoznawalna

to, że udało się wypracować dobrą jakość usług,

to, że z usług RefmeD korzystali klienci od morza do Tatr, dotarliśmy do Niemiec, Austrii oraz do Nowego Jorku.

a w życiu osobistym…

jestem szczęśliwą żoną, spełnioną matką i spełnioną kobietą, która realizuje się w wielu dziedzinach życia, ponieważ pracuję i wykonuję to, co lubię, realizuję swoje pasje.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to…

to, co nas spotyka jest po coś…, jest w jakimś celu

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

będzie bogaty w kolejne nowe, inspirujące i niezwykle ciekawe wydarzenia, które jeszcze bardziej mnie rozwiną,

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

życzę Wam, abyście realizowały swoje plany, wdrażały w życie swoje marzenia, abyście zawsze miały porządek w relacjach z ludźmi, abyście próbowały wielu nowych rozwiązań, bo wtedy można oczekiwać zmiany…

Per Aspera ad Astra…przez Trudy do Gwiazd….bo Warto!

Aleksandra Adamiak, właścicielka RefmeD Gabinetów Refleksologii, terapeuta

20160915-adamiak-gdansk-_mg_2419-edit

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie pozytywnie, z mnóstwem wyzwań zawodowych

a kończy bardzo entuzjastycznie, udało mi się  zrealizować wiele noworocznych postanowień, ale jeszcze wiele przede mną.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się stworzyć super zgrany zespół, z którym mam przyjemność pracować,

a w życiu osobistym znalazłam więcej czasu na bycie z najbliższymi i wspólne weekendy poza domem.

Mam nadzieję, że 2017 rok będzie równie dobry jak ten, który właśnie dobiega końca.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !? Życzę wszystkim, aby ten nadchodzący rok przyniósł  sukcesy zawodowe oparte na wspaniałych relacjach, a w życiu osobistym jak najwięcej cudownych chwil w gronie najbliższych, no i odrobiny szaleństwa 😉

Kamila Banaś, Mennica Wrocławska

kamila-banas

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie / kończy… 

…zaczął się spokojnie a kończy jednym z nowych projektów, który współtworzę. Jest nim innowacyjne wprowadzenie brytyjskiej marki Numatic pod naszych polskich domów. Firma Polor importuje tę markę od lat, jednak dotychczas skupialiśmy się głownie na asortymencie profesjonalnych urządzeń czyszczących. Jak pokazuje polityka producenta Numatic na ich rodzinnym brytyjskim rynku, niemal każde gospodarstwo domowe może posiadać odkurzacz o profesjonalnych walorach, który do tego obdarza całą rodzinę uśmiechem 🙂

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się… 

…jednym z sukcesów datowanym na koniec roku jest zbudowanie w rekordowo krótkim czasie (niecałe 30 dni) sklepu internetowego, polityki jakości i całej wizji marketingowej odkurzacza z uśmiechem.

a w życiu osobistym…

…że, moje życie jest pełne uśmiechu. Zwłaszcza wtedy kiedy wolny czas spędzam z najbliższymi. Mieszkając w Trójmieście mamy wiele możliwości spędzania czasu zarówno w mieście jak i na łonie natury z czego chętnie korzystam.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to…

…tym razem wykorzystam słowa Wiktora Hugo „Uśmiech jest jak słońce, które spędza chłód z ludzkiej twarzy”.

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

…liczę, że wszędzie będę oglądać uśmiechnięte odkurzacze 🙂 ale ważniejszy jest dla mnie uśmiech jako przejaw zadowolenia, spokoju i poczucia spełnienia. Właśnie o takim roku 2017 marzę na skalę mikro i makro.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

…uśmiechnij się 🙂 to nic nie kosztuje a zyskać możesz wiele.

Kamila Bojanowska sklepNumatic.pl Firma Polor Sp. z o.o. 

kamila-bojanowska

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie…

Intensywnie pod względem ilości projektów oraz z nową osobą w zespole. Z drugiej strony z dużymi wyzwaniami, które dotyczyły zarówno stworzenia zespołu, jak i budżetu, a także sieci Partnerów w biznesie.

a kończy równie intensywnie. Zbudowałam zespół Konsultantów oraz Partnerów. Powiększyliśmy portfolio obsługiwanych Klientów, zrealizowałam budżet i stworzyłam nowy na 2017. Przygotowujemy strategię działania rozpisaną na cele. Bardzo intensywnie u nas jest z końcem 2016r.:)

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…

Zrealizowałam założone cele biznesowe, w tym weszliśmy z końcem roku do American Chamber of Commerce Poland i Polish-American Chamber of Commerce w Chicago. Poza tym udało mi się rozpocząć bardzo obiecujące rozmowy w Projekcie Broker Eksportowy, prowadzonym przez Agencję Rozwoju Pomorza, InwestGda oraz Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza. Wszystko jest na dobrej drodze i myślę, że dołączymy jako jeden z międzynarodowych brokerów w obszarze Human Resources Management. Poza tym zrealizowałam założone cele finansowe. Dodatkowo zostaliśmy zaproszeni jako Partner szóstej na świecie globalnego producenta oprogramowania, firmy Asseco do projektu HR, jednakże szczegóły będą już widoczne w styczniu na naszej stronie firmowej (www.hrsolutions-group.com) oraz w social media, ale już zapraszam. Zakończyłam także 6- miesięczny projekt mentoringowy, na którym byłam mentorem m.in. dla Fundacji Nova, pracując z bardzo zdolnymi i kreatywnymi osobami. Przyniosło mi to ogromną satysfakcję. Poza tym rozwijam się zawodowo, dzięki czemu otwierają się przede mną nowe możliwości.

a w życiu osobistym…

Każdą wolną chwilę spędzam z rodziną, aktywnie uprawiając wspólnie sporty lub rozwijając pasje. Z córką dużo malujemy, szyjemy, gotujemy i robimy mnóstwo ciekawych rzeczy. Wciągnęłyśmy także w nasze aktywności męża 😉 choć nie we wszystko (szycie nie przeszło) 😉

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to…

Ludzie sukcesu pracują z pasji, dla satysfakcji, samorozwoju samospełnienia, chęci rozwoju, to im daje szanse na to żeby stać się lepszym człowiekiem, żeby się czegoś nauczyć, dowiedzieć, podnieść swoją wiedzę na wyższy poziom umiejętności, pomóc innym ludziom, mają satysfakcję spełniania swoich marzeń.

Poza tym pomagajmy innym,/słabszym. Niech to będzie nawet coś niewielkiego, dobre słowo, ale dawajmy coś z siebie. Dobro zawsze wraca.

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

Mam plan działania i mam nadzieję że 2017 będzie bardzo ciekawym dla mnie rokiem, pełnym wyzwań, nowych projektów w inspirującym gronie Klientów, Partnerów, przyjaciół i znajomych. Sądzę, że nie ma w życiu rzeczy niemożliwych do osiągnięcia. Jeśli kochasz, to co robisz, wykorzystujesz swoje naturalne talenty, pracujesz konsekwentnie i wytrwale to nie ma innej opcji, by się nie udało.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

Chciałabym życzyć kobietom i mężczyznom, by praca dla każdego była pasją, przyjemnością. Odkrywajcie swoje naturalne talenty i mocne strony i skupcie się na tych obszarach, gdzie można je wykorzystać, a wtedy sukces będzie w zasięgu ręki. Życzę Wam odwagi w sięganiu po marzenia.

Joanna Bojarska-Buchcic, Managing Partner HR SOLUTIONS GROUP

20160308-marka-jest-kobieta-gdynia-119

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie… 

…bardzo pracowicie…To był rok pełen doświadczeń, nauki, pogłębiania wiedzy biznesowej oraz poznawania wielu ciekawych i inspirujących ludzi. iDid Inoffice&Cowork ruszył pełną parą od pierwszych swoich dni, by już po 6 tygodniach osiągnąć zakładane cele biznesowe przewidziane na pierwsze półrocze 😉 To były bardzo dobre rokowania wejścia na rynek, które dodawały skrzydeł w trudnych chwilach…

a kończy…

wyśmienicie 😉 Rok 2016 wymagał ode mnie sporego zaangażowania, przełamywania kolejnych barier i pokonywania trudności, ale był także rokiem obfitującym w przyjemne sytuacje, mniejsze i większe sukcesy, i ludzi, bez których społeczność iDid by nie istniała, za co bardzo serdecznie im dziękuję.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…

Zrealizować własny projekt biznesowy, w sposób, który sprawdził się na rynku, który spotkał się z uznaniem freelancerów i mikroprzedsiębiorców oraz który daje wiele możliwości rozwoju i kompleksowego wsparcia młodego biznesu. Miałam także spore szczęście do zbudowania zespołu iDid – fantastycznych asystentek czy osób współpracujących na co dzień z iDid.

a w życiu osobistym…

ciągle maj 😉 Chyba mogę uznać za sukces fakt, że mimo ciągłego biegu, pracy i zaangażowania biznesowego, często związanego także ze stresem, udało Nam się utrzymać równowagę między życiem prywatnym, a zawodowym, co jest bardzo trudne, kiedy rozwija się własną firmę. I duża zasługa w tym także mojego męża, który w chwilach zwątpienia, zawsze wspierał mnie i widział te jasne strony sytuacji.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to…

Tam, gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty… – bo nie ma! Niczego nie da się przyspieszyć, czasami trzeba się potknąć, przewrócić, by wstać i iść dalej. Wszystko wymaga czasu i pracy – zwłaszcza w biznesie. Zasiane kiedyś ziarenka, często dają plony dopiero po kilku miesiącach, wiec wierzę, że wszystko ma swój czas…

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

Będzie równie ekscytujący, choć spokojniejszy. Już na początku roku przygotowujemy się do otwarcia nowej lokalizacji IDid 😉 Mam nadzieję także, że uda się rozwinąć projekt Programu Akceleracyjnego „Mądry Biznes” dla młodych przedsiębiorców w nowej odsłonie. Rok 2017r. to także rok wzmożonych naborów o dofinansowania i dotację dla biznesu, więc zapewne Skynity Consulting czeka sporo pracy pod kątem kompleksowego przygotowywania dokumentacji projektów biznesowych.

Życzyłabym sobie, aby nowy rok był tylko lepszy, od tego który właśnie się kończy, a który dla mnie i mojego biznesu był bardzo udany.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

Realizujcie swoje plany i marzenia. I pamiętajcie, że strach i niepewność towarzyszy każdemu przedsięwzięciu, ale dopóki nie zaczniesz działać, nie przekonasz się, że warto.

Życzę wszystkim sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym oraz spełnienia w tym, w czym czujecie się najlepiej.

Agnieszka Blechacz-Barańska CEO iDid Sp. z o.o. 

img_3241copy-f-002

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie…
Zaczął się niewinnie, a kończy się z przytupem. Zapowiadał się bardzo spokojnie, ale już pierwsze miesiące pokazały, że będzie gorąco. W konsekwencji często piekło, ale było warto. Biznesowo trzeba to powtórzyć. Jeśli dalej będziemy przeć do przodu w takim tempie to za kilka lat nic nie zatrzyma tej machiny.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…
To był dobry rok dla biznesu. Planowałam zrobić jeden krok w przód, ale zaufam sobie i w konsekwencji przesunęłam się do przodu na mojej planszy sukcesu o kilka pól dalej niż zakładałam. W tej chwili jestem tam gdzie planowałam być dopiero za dwa lata. Jak tak dalej pójdzie to mój ambitny plan pięcioletni zrealizuję w dwa lata. Udało się zrobić wszystko ze sporym zapasem. Zadziało się to tak szybko. Kiedy patrzę wstecz początek roku wydaje się być odległą historią. Kiedy przeglądam swój kalendarz czy Instagram nie wierzę, że tyle można zrobić w ciągu 365 dni. Czasem się zastanawiam, co spowodowało, że znalazłam w sobie tyle siły, żeby ciągnąć ten cały wózek.

a w życiu osobistym…
Jestem bardzo dumna z tego, że życie osobiste i biznesowe udało się pogodzić. Było ciężko, momentami bardzo. Często skutkowało to nieprzespanymi nocami, życiem w nerwach, w totalnym biegu. Za to codziennie rano jedliśmy całą rodziną śniadanie, moje dziecko zawsze było na czas w przedszkolu, mąż miał gotowe pudełka z obiadem do pracy, a prawie każdy weekend był dla naszej rodziny wyjazdowy i spędzaliśmy go razem z przyjaciółmi.

Spełniłam 2 z 3 moich marzeń. Przebiegłam maraton z bardzo dobrym wynikiem. Pracowałam na to bardzo długo, a ostatnie miesiące przed startem były najlepszą lekcją życia jaką miałam do tej pory. W pracę zawodową i życie rodzinne musiałam wpleść 9 lub 10 treningów tygodniowo, część z nich zabierała mi jednorazowo ponad 3h. Udało się, choć kosztowało mnie wiele. Po maratonie zaczął się drugi „maraton”. Przez ponad pół roku, w każdy weekend brałam udział w biegach na dystansie 5-10 km z jednym celem… ma być podium! Udało się! 6 miesięcy intensywnych treningów, jednocześnie start minimum co tydzień i każdy bieg zakończony pucharem w dłoni. Gdy kończyłam sezon biegowy byłam zmęczona, ale czułam się jak bogini.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to.

Nie bój się marzyć!

Mam nadzieję, że 2017 rok. (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

Mam nadzieję, że 2017 rok przyniesie kolejne sukcesy.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

Kobieto! Życzę Ci byś zawsze umiała znaleźć drzemiącą głęboko w Tobie siłę. By każda porażka była dla Ciebie lekcją, a nie ciosem. Życzę Ci by każdy sukces przynosił poczucie spełniania. A na koniec życzę, by otaczali Cię dobrzy ludzie, dla których zawsze będziesz ważna.

Ilona Brusiło, www.mamyruszamy.pl

aimg_8940

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie…

bardzo spokojnie i urlopowo, a kończy bardzo aktywnie i rozwojowo.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo

udało mi się rozpocząć kilka dużych projektów w firmie, w której pracuję. Zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym ogromną wagę przykładam do utrzymywania przyjaznych relacji zarówno z bliskimi mi osobami jak też kontrahentami.

Powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku

to prosta i znana prawda, że dobro powraca. Im więcej pozytywnej energii wysyłamy tym więcej dobrych rzeczy do nas wraca.

Mam nadzieję, że 2017 rok będzie dla mnie

po prostu dobry i spokojny oraz pełen wartościowych i bliskich mi ludzi, którzy będą przy mnie. Mam też nadzieję, że uda mi się pomyślnie wdrożyć kilka swoich pomysłów zawodowych, dzięki którym jeszcze bardziej rozwinę swoje kompetencje.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

To przede wszystkim wiara w swoją siłę i umiejętności. Każda osoba jest niepowtarzalną jednostką, która swoimi działaniami i postawą jest w stanie zmienić postrzeganie świata przez innych ludzi. Każdy nowy człowiek wnosi do naszego życia coś nietypowego i ważnego, warto zatem otaczać się nie tylko znanymi sobie ludźmi, ale również nawiązywać nowe relacje.”

Karolina Celińska, Qubus Hotel

karolina-celinska

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie / kończy…

Rok 2016 zaczął się pracowicie i kończy się również podobnie. Wydawać by się mogło, że w samorządzie wszystko toczy się spokojnie i bez pośpiechu, a jednak spraw przybywało.

Chcąc nadążyć i na bieżąco rozwiązywać problemy, nie można było się ociągać. Trzy przedsięwzięcia strategiczne województwa pomorskiego, realizowane z ponad 100. partnerami, powodujące liczne spotkania, ustalenia tras rowerowych, lokalizację przystani kajakowych czy żeglarskich stały się wyzwaniem nie tylko na mijający rok. W przyszłym roku zostaną złożone wnioski o dofinansowanie projektów ze środków unijnych, które zakończą ponad 3-letni okres przygotowań.

Udało się również przygotować do międzynarodowych targów turystycznych w Szanghaju wraz z misją gospodarczą i realizacją tego przedsięwzięcia. Rynek chiński zaczyna być rynkiem strategicznym regionu pomorskiego i całego kraju.

Ważnym przedsięwzięciem były też międzynarodowe warsztaty B2B dla branży turystycznej Incoming Poland & Pomorskie Region organizowane przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną.

Rok 2017 będzie wypełniony równie ciekawymi wydarzeniami dla mojego turystycznego zespołu i dla mnie.

Prywatnie udało mi się ukończyć półroczny kurs coachingu, a już teraz myślę nad następnymi wyzwaniami.

Zawodowo jestem dumna, iż systematycznie udało mi się realizować to, co założyłam. Czasem wolniej i z pewnymi trudnościami, ale do przodu, tak by uzyskać pozytywny efekt. Rozwijam się i wykorzystuję dotychczas nabyte umiejętności w negocjacjach i dialogu, co pozwoliło mi na rozwiązanie kilku spraw.

W życiu osobistym zrealizowałam kilka danych sobie obietnic. Zdałam sobie sprawę jak trudno pewne postanowienia kontynuować. Poznałam też wiele ciekawych osób, które pomogły mi zrozumieć inny punkt widzenia. Zdałam też sobie sprawę z tego, jak ważne jest wsparcie przyjaciół w trudnych chwilach i dzielenie się radością w szczęściu.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym)

Moje motto brzmi: życie jest piękne, i nadal jest aktualne.

Mam nadzieję, że 2017 rok będzie intrygujący i jednocześnie pomoże mi zrealizować to, co zaplanuję.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

Wszystkim Paniom życzę, aby zawsze były sobą, bezkompromisowo dążyły do celu i aby na ich drodze stawali tylko porządni i wspaniali ludzie.

Marta Chełkowska Dyrektor Departament Turystyki i Promocji, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

marta1e

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie…  

Początek i koniec roku to zwykle dla mnie taki czas, kiedy skupiam się na planowaniu. Głównie tym na poziomie strategicznym. Odpowiednie strategie dla biznesu to podstawa jego rozwoju. Dzięki nim kroczymy właściwą drogą, we właściwym kierunku.

Prowadzenie biznesu bez planów, to jak jazda samochodem bez znaków drogowych. Możesz sobie to wyobrazić? Tymczasem wiele biznesów z którymi mam do czynienia, właśnie tak działa. Efekty widać w statystykach zamykanych co roku firm. Czy wiesz, że aż 80% nowo otwartych firm zamyka swoją działalność przed upływem dwóch lat? Jak tego uniknąć? Nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Jedno jest pewne- planowanie, systematyczne modyfikowanie działań, na pewno jest jednym z podstawowych elementów w procesie prowadzenia firmy.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…

Każde osiągnięcie wymaga pracy, wysiłku i wytrwałości w działaniach. Im więcej z siebie dasz, tym większe plony zbierasz. Rok 2016 to przede wszystkim rok wytężonej pracy nad jednym z moich projektów spotkań networkingowych pod nazwą Rybniczanki w Biznesie.

Podczas comiesięcznych konferencji kobiety mogą odnaleźć WIEDZĘ, INSPIRACJĘ i wiele cennych KONTAKTÓW, co przekłada się na rozwój ich biznesów. Jestem dumna z tego jak wiele dobrych zmian wniosło to w życie uczestniczek spotkań.

Cieszę się, że miałam również czas dla rodziny, a przede wszystkim dla moich dzieci. To ogromna radość móc patrzeć, jak rosną, rozwijają się i coraz odważniej pokazują swoją ciekawość świata.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to… 

W ciągu ostatnich lat towarzyszą mi słowa Aleksandra Fredry: “I kura ma skrzydła jak orzeł, ale cóż z tego?”. Doskonale się to przekłada na biznes. Ważne jest nie tylko co robisz, ale  przede wszystkim jak to robisz. Czasem mała zmiana robi ogromną różnicę.

 Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

 Rok 2017 będzie dla mnie bardzo intensywnym czasem. Kolejne etapy rozwoju ONAWBIZNESIE.PL, zmiany w projekcie RYBNICZANKI W BIZNESIE i nowy projekt spotkań biznesowych, gdzie odnajdzie swoje miejsce również męska część społeczeństwa prowadzącego biznes 😉

Cieszy mnie również możliwość podzielenia się swoją wiedzą ze studentami na AGH w Krakowie, gdzie prowadzę zajęcia z Personal Brandingu.

Nawiązałam bardzo cenne relacje, które w 2017 przyniosą wiele dobrego. Dużo więc nowego i inspirującego do bycia aktywnym.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

 Każda z nas jest inna i ma inne potrzeby. Życzę więc innym kobietom, aby w każdym dniu w 2017 roku mogły odnaleźć coś dobrego dla siebie. Aby miały siłę i dowagę kroczyć swoją drogą, z miłością, wiarą i przekonaniem, że to co robią pozwala im każdego dnia stawać się lepszą osobą niż dnia poprzedniego.

Sabina Cieślar, Onawbiznesie.pl

sabina-cieslar

ornament-1

Rok 2016 zaczął się dla mnie

pasmem sukcesów jako juror w Miss World Poland-Miss Północy oraz współorganizator podjęliśmy się przedsięwzięcia z dużym wyzwaniem, ponieważ stworzyliśmy coś 1szy raz ,co miało być prestiżowe, eleganckie i z klasą. Wyszło tak jak zakładaliśmy więc jestem dumna…

A rok 2016 kończy się dla mnie

również wspaniale ponieważ dane mi było pracować jako producent ze wspaniałymi ludźmi i stworzyć piękna okładkę i kalendarz do prestiżowego magazynu muzycznego Top Guitar…rok 2016 niesie mnie na fali w rok 2017 Jeśli się robi to co się kocha i robi się to pasja to wszystko wychodzi i układa się w jedną całość….

Trzeba wierzyć w siebie w swoje talenty które każdej z nas są dane…słuchać wewnętrznego głosu i iść za tym. Robić to co się kocha i żyć pełną piersią.. zarażać optymizmem wszystkich dookoła i dać się im zachłysnąć tym czym ty żyjesz i kochasz…Tylko martwe ryby płyną z prądem “

Życzę wszystkim wspaniałym kobieta…wielu powodów do dumy i radości, róbcie to co kochacie nie bójcie się zaryzykować. wypływajcie na szerokie wody a radość z tego co tworzycie niech przepełnia wasze serca 😉

Anna Czarnowska

anna-czarnowska

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie…

Biznesowo rok 2016 upłynął pod znakiem dużych zmian, do których podeszłam optymistycznie. Zaczął się bardzo pracowicie i kończy w podobny sposób.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się… poznać i współpracować z wyjątkowymi osobami, prawdziwymi profesjonalistami zarówno w branży hotelarskiej jak i w przemyśle spotkań.

a w życiu osobistym… choć zabrzmi to nieskromnie, w życiu osobistym jestem dumna z siebie, z własnych priorytetów i wyborów których dokonywałam.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to… „Jeśli plan A nie zadziała, pamiętaj że alfabet ma jeszcze 31 innych liter”. To motto przypomina mi, że w życiu jest bardzo wiele możliwości, które należy wykorzystywać. Każdy z nas ma wyznaczony pewien cel, do którego dąży. Jeżeli droga, którą wybraliśmy do jego realizacji jest niewłaściwa, zawsze mamy możliwość wybrania innej. Nigdy bowiem nie należy zbyt szybko poddawać się i rezygnować z osiągania celów i realizacji marzeń.

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?) pod kątem biznesowym będzie jeszcze lepszy niż ten mijający, pojawią się nowe możliwości i kolejne ciekawe projekty, nad którymi będę miała przyjemność pracować.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !? Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, życzę zarówno Paniom jak i Panom dużo zdrowia i siły, wytrwałości w dążeniu do realizacji Waszych marzeń, wielu sukcesów oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym. Do Siego Roku!

Agnieszka Gad Sheraton Warsaw Hotel

agnieszka-gad

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie… 

już nie bardzo pamiętam jak to było ale  na pewno 2016 był trochę  wielkim znakiem zapytania dla mnie;  hoteli w Krakowie pojawiało  się jak grzybów po deszczu  i przed nami były Światowe Dni Młodzieży – wydarzenie jakiego jeszcze w Krakowie nie było i pewnie prędko nie będzie. Wiadomo że był to też okres, kiedy na świecie działo się dużo złego, terroryzm zataczał i wciąż zatacza co raz szersze kręgi i wszyscy tak naprawdę tego się obawiali. Wszystko jednak przebiegło bardzo dobrze, nic złego się nie wydarzyło a patrząc teraz na to można powiedzieć, że było całkiem miło i przyjemnie, Krakowianie wystraszani pouciekali z Krakowa więc korków, które są naszą wielką udręką nie było w ogóle 😉 a co po za tym. Plany wówczas jak co  roku jakieś miałam w głowie i teraz mogę powiedzieć, że udało się je zrealizować więc kończy się dobrze, to co było zaplanowane zostało zrealizowane nawet lepiej niż myślałam. Hotel zarówno jeden jak i drugi otrzymał wiele nagród, większość z nich to nagrody przyznawane na podstawie opinii naszych Gości a te cieszą najbardziej bo wiem, że to co robimy jest doceniane.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…

w tym roku mija 15 lat mojej pracy w hotelarstwie i chyba na chwile obecną nie wyobrażam sobie siebie w innym miejscu niż branża hotelarska, jest to dla mnie nie tylko praca ale również wielka pasja  i życzę każdemu aby mógł robić w życiu to co lubi najbardziej. A dumna jestem z tego, że  pod koniec roku moja praca została  doceniona  przez osoby z branży hotelarskiej  jak i związanej z nią. Podczas konferencji Hotel Trends 2016 – najważniejszego wydarzenia hotelarskiego w Europie środkowo -wschodniej otrzymałam nagrodę dla najlepszego Dyrektora Generalnego Hotelu Niezależnego. Nagroda jest przyznawana przez Kapitułę składającą się z największych autorytetów branżowych w tym laureatów poprzednich edycji.  Przy wyborze zwycięzców pod uwagę brane są m.in. aktywność zawodowa i największe osiągnięcia kandydatów, zrealizowane projekty, wkład w budowę pozycji konkurencyjnej hotelu na rynku, wprowadzanie nowatorskich  rozwiązania oraz plany rozwoju hoteli, którymi zarządzają. Dlatego nagroda ta jest dla mnie bardzo ważna  i jest fajnym prezentem po 15 latach pracy 😉

a w życiu osobistym…

kolejne punkty na mapie świata zaliczone i to daje mi największą radość, oczekiwanie i planowanie kolejnego wyjazdu. Udało mi się przebiec 3 maratony, w tym jeden przy ponad 40 stopniach ciepła we Wrocławiu. Więc korona maratonów się robi i będzie w 2017 ukończona. W końcu wylosowali mnie na maraton w Berlinie – powiedziałam sobie do 3 razy sztuka i za 3 razem się udało 😉 Poznałam wielu wartościowych ludzi i w ogóle dużo dobrego się wydarzyło 😉

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to…  

w życiu czy to osobistym czy zawodowym staram się zawsze dążyć do jakiegoś wyznaczonego celu i nie musze się jakoś zbytnio do tego motywować ani nie potrzebuję jakichś powiedzeń czy złotych myśli, jak sobie coś postanowię to prędzej czy później tak się dzieje 😉 Natomiast w tym roku często wracałam do słów Flory Edwards „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”.

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

przyniesie dużo dobrego  i wszystko co sobie planuje na ten rok zostanie zrealizowane i będę więcej chodzić po  górach bo bardzo mi tego brakowało w tym roku.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

Przede wszystkim zdrowia bo to jest najważniejsze, realizacji wszystkich marzeń a kiedy one się już spełnią niech dorzuci garść nowych bo tylko one nadają życiu sens, sukcesów  zarówno w życiu zawodowym jak  i prywatnym.

Anna Gasińska General Manager Hotel Kossak, Hotel Senacki

ania-gasinska

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie…  nowymi wyzwaniami,

a kończy… poczuciem satysfakcji, że zrobiłam wszystko co w mojej mocy w danym momencie, żeby sprostać tym wyzwaniom.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się… zakończyć z sukcesem projekt z firmą z Japonii,

a w życiu osobistym… nauczyć się pływać na kitesurfingu.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to… “Jeżeli nie można zdecydowanie powiedzieć tak, należy zdecydowanie powiedzieć nie” – to pomaga w dzisiejszym świecie ogromu możliwości i walki o uwagę.

Mam nadzieję, że 2017 rok…

będzie pełen pozytywnych zmian i wiatru na Helu 😉

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017!?

Życzę wszystkim kobietom (i nie tylko kobietom), żeby zawsze pamiętać o tym, że nie ma rzeczy niemożli­wych…. są tyl­ko trud­no wykonalne!

Ewa Geresz, LEWIS

lewis-pr

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie… a kończy…

Pozytywnie, wiedziałam co chcę zrobić i jaki osiągnąć cel. Mało ludzi wierzyło w mój pomysł, plan ale nie oglądałam się do tyłu i szłam do przodu. Był to na pewno ciężki i pracowity rok, ale warto było. Stałam się bardziej pewniejszą osobą, wiem że wszystko jest możliwe. Znalazłam swoje miejsce na ziemi i kiedy pasja zamienia się w pracę, to może to tylko przynieść same dobre rzeczy. Z osoby anonimowej, stałam się osobą rozpoznawalną i jest to fajne. Kiedy słyszę od innych ludzi, że to co robię to jest coś wielkiego, to jeszcze bardzie dodaje mi skrzydeł i jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że warto dalej iść w tym temacie. Patrząc na to wszystko z boku, gdzie byłam na początku a gdzie jestem teraz to jest niesamowity sukces.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się… a w życiu osobistym…

Życie zawodowe przeplata się z życiem osobistym i na odwrót. Dumna jestem z tego, że akcja społeczna „Kobieta z bliznami” rusza pełną parą. Na pewno poznanie Prezydenta Słupska Robert Biedroń i że otworzył drzwi swojego Ratusza na rozpoczęcie mojej akcji społecznej. Nagroda, wyróżnienie „Człowiek bez barier”, traktuję ją jako ukoronowanie mojej ciężkiej pracy, ale także walki z dalszym leczeniem choroby oparzeniowej. Osobiście, że dostałam niesamowitą pomoc, wsparcie w leczeniu od Karolina Sozańska z Holistic Clinic Gdynia. Niesamowita kobieta, z wielkim sercem i niesamowitą empatią. To dzięki Niej i zespołowi wyglądam coraz ładniej, ale także fizycznie widzę ogromną poprawę. Mana Manowska z WellU otworzyła drzwi firmy, która ma wspaniałe kosmetyki dla oparzeniowców. Już nie trzeba będzie zamawiać z zagranicy, ale tu z Gdyni. Czy to nie jest cudowne. Najbardziej jestem dumna z moich podopiecznych, że się nie poddają i idą do przodu, że jak upadają to wiedzą, że mają mnie. To jest ogromna odpowiedzialność, żeby ich nie zawieźć i otoczyć opieką na tyle na ile jestem wstanie.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to…  

„Czerpać z życia tyle ile się da” . Paulina Młynarska kiedy przeprowadzała ze mną wywiad, powiedziała że „dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych, że mogę wszystko” i to prawda. Biorę wszystko co przynosi mi każdy nowy dzień, cieszę się, zachwycam. Czy to jest mały sukces czy duży, każdy tak samo traktuję i delektuje się daną chwilą. Nie chcę żeby coś mi umknęło, chcę zachłysnąć się tym życiem, chcę tańczyć, śpiewać ale i tą radość przesyłać dalej.

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

Nie mam nadzieję, ja wiem że tak będzie! Miło mi poinformować, że zostałam ambasadorką WellU, jest to dla mnie niesamowite wyróżnienie i poważna rola, którą będę godnie reprezentować. Firma ma wspaniałe kosmetyki dla osób po oparzeniu ciała, na bliznowce. Sama je stosuję od września, jestem zadowolona z efektów. Będzie jeszcze głośniej o akcji społecznej „Kobieta z bliznami” i dramatycznej sytuacji w Polsce osób po oparzeniu ciała. Od stycznia 2017 roku ruszam po Polsce z nowym wykładem motywacyjnym „Czerpać z życia tyle ile się da”, z nowymi szkoleniami dla kobiet „Zaakceptuj swoje ciało” i „Jak rozmawiać z osobą po oparzeniu ciała”. Mam także w głowie kolejny projekt, ale na razie nie będę zdradzać. Czeka mnie wiele wywiadów, sesji fotograficznych, kolejnych konkursów. Na pewno będzie to pracowity i pozytywny rok 😉

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?…

W Nowym Roku nowe wyzwania; cokolwiek nam się przydarzy, co będziemy robić, czego będziemy się uczyć potrafili z tego czerpać radość; żebyśmy szli z uśmiechem na twarzy. Tego właśnie życzę Wam i sobie

Jolanta Golianek, Prezes Fundacji Poparzeni

jola-win

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie…

nowym etapem w życiu zawodowym. W sierpniu 2015 roku zdecydowałam, że z końcem roku odchodzę z korporacji. Decyzja była bardzo trudna, bo wiązała się z utratą stałego, fantastycznego wynagrodzenia co miesiąc i opuszczenie firmy, której dałam serce i uczyniłam w jej rozkwicie na arenie międzynarodowej. Zostawiłam tam też zespół do którego byłam przywiązana i z łzami w oczach opuszczałam biuro jeszcze po wspaniałym pożegnaniu osób, którym teoretycznie szefowałam a praktycznie byliśmy jednym wielkim zespołem. Najbardziej wzruszałam się, gdy dziękowali mi osoby, których przyjęłam do pracy jako młodych i nie doświadczonych. Rozpierała mnie duma, gdy patrzyłam na nich jak awansowali i jak rozwijali skrzydła. Jednak po latach pracy na 200% obrotów, wyjazdów służbowych do Chin czy Brazylii i robieniu międzynarodowej kariery jako CFO – równolegle moje dzieci (bliźniaki już 8 letnie) rosły szybko a ja jednak czułam niedosyt bycia z nimi. Bycie też na szczeblach zarządów i ciągła walka z płcią przeciwną sprawiła, że po prostu przestało mi się chcieć i tracić mój czas na taki model pracy. Doszłam do wniosku, że czas zacząć budować coś na swój rachunek i na nowo zorganizować swój czas pracy tak, aby znaleźć więcej tego czasu dla rodziny i innych. Otworzyłam firmę Panegara, która wprowadziła na rynek polski markę „Koala”. Produkty od ponad 20 lat na innych rynkach, ale w Polsce nie znane. Stworzyłam model biznesowy, który zakładał wypromowanie czterech produktów owoców egzotycznych, których jeszcze nie było w tej formie na naszym rynku. Pojawiło się pytanie, jak nauczyć Polaków korzystania z tych produktów, tak aby chcieli to kupić. Podjęłam decyzje, że najlepszym kanałem dotarcia będzie przez świat HoReCa. Wystawiliśmy się na targach Euro Gastro oraz na kongresie Szefów Kuchni. Wielo miesięczna praca pro sprzedażowa i marketingowa. Zaczynać od zera jest naprawdę trudno, gdzie po przyzwyczajeniu się do tego, że masz różne działy w korporacji, którym możesz wszystko zlecić – a tu zostałam na początku szefem, asystentką, księgową i prawnikiem w jednym 😉

Równolegle do mojego nowego wyzwania zawodowego obiecałam sobie spełnić moje marzenie z dzieciństwa, bo gdy miałam 9 lat zmarł mi tata i obiecałam sobie, że jak dorosnę to będę sławną aktorką, będę bogata i będę miała dom dziecka, żeby zaopiekować się dziećmi, które nie mają rodziców. Przez lata zapomniałam o tym, bo w końcu jak człowiek wpada w rytm pracy od rana do nocy to gubi gdzieś po drodze jakąś część samego siebie. Na szczęście udało mi się o tym przypomnieć i to właśnie było w tym samym tygodniu, kiedy podjęłam decyzje o odejściu z pracy. Z 1 lipca 2016 roku została zarejestrowana nasza fundacja w KRS – Fundacja Program Pomocy Pierwsza Praca. Stworzyłam program, który ma na celu wesprzeć obecny system w aktywizacji zawodowej osób opuszczających domy dziecka i rodziny zastępcze. To niesamowite jakie fantastyczne osoby zgodziły się wziąć udział w realizacji tego projektu. Chcemy, aby program był ogólnopolski i dał szansę młodym ludziom na godne życie i pracę.

a kończy…

Kończy się na dużych obrotach. W grudniu ruszył mój drugi projekt JG Bussines Support, w którym skupiam fantastycznych specjalistów z różnych obszarów prowadzenia firmy oraz mówiących w różnych językach. Chcemy świadczyć kompleksowe wsparcie dla biznesu a w szczególności, chcę się dzielić z polskimi przedsiębiorstwami moją wiedzą i doświadczenie w handlu zagraniczny, finansowaniu transakcji międzykontynentalnych czy też, w czym specjalizuję się najbardziej, w tworzeniu strategii rozwoju.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…

Zaistnieć na rynku z marką Koala. Wchodzimy do kolejnych sieci, budujemy własny styl komunikacji z klientami oraz również włączamy się w akcje charytatywne. Pracujemy już nad kolejnymi, nowymi produktami, które również wierzę, że będą bardzo atrakcyjne dla polskiego konsumenta. Udało mi się stworzyć fantastyczny zespół, który staje się moją rodziną. Angażuje się bowiem w nowe projekty tylko wtedy, gdy mam do tego ludzi, którym mogę ufać i wiem, że razem odniesiemy sukces.

a w życiu osobistym… również sukces, a mianowicie wyszłam za mąż. Jestem szczęśliwą kobietą na wszystkich obszarach życia. Jestem dumna ze swoich dzieci i jak każda matka uważam, że moje są najmądrzejsze i najpiękniejsze 😉 Chyba nigdy wcześniej nie byliśmy sobie tak bliscy.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to…

„will be what should be” czyli będzie co ma być – to daje mi odwagę do działania i nie banie się porażek zarówno w życiu zawodowym jak i rodzinnym. Drugie to „sięgaj tam, gdzie wzrok nie sięga” – to z kolejni daje mi nieograniczone możliwości w tworzeniu nowych rzeczy. Każdego dnia, na całym świecie ludzie odnoszą sukcesy, wymyślają nowe rozwiązania i dla mnie to jest wystarczająca motywacja, że jeśli innym się udaje to mi też.

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

będzie kolejnym jeszcze bardziej interesującym rokiem, że będę mogła realizować swoje projekty zawodowe i tworzyć następne, że Fundacja zmieni rzeczywistość w tym kraju w aspekcie młodych ludzi. Liczę, że stworzymy taką inicjatywę społeczną od strony świata biznesu, przedsiębiorców, którzy będą dawać staże, praktyki i pracę dla wszystkich młodych ludzi, którzy będą w naszym programie – taka „biznesowa adopcja”.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

Życzę każdemu odnalezienia samego siebie, rozpoznania swoich potrzeb, pragnień i podjęcia działań, aby zawalczyć o siebie. Bo nie ważne na jakim kto jest stanowisku, czy w jakiej branży działa – bo pod koniec dnia wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i każdy z nas zasługuje na szczęście oraz spokój w sercu i w umyśle.

Joanna Gosiewska-Giralt, JG Bussines Support Sp. z o.o.

joanna-gosiewska-giralt

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie… ciężką pracą oraz poświęceniem każdej wolnej chwili rozwojowi osobistemu i pracy z nowymi kontraktami

a kończy… konkretnymi planami rozwoju na rok 2017

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się… spełnić oczekiwania swoje własne i klientów, ukierunkowując się na to, co daje mi satysfakcję

a w życiu osobistym… postawić na siebie i swoje marzenia

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to… bądź dla siebie dobra i doświadczaj – jeśli kochasz i szanujesz siebie, kochasz i szanujesz innych

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?) będzie dla mnie dalszą możliwością tworzenia konkretnych, pozytywnych zmian w kobietach, poprzez moje przesłanie i uświadamianie ich, co do tego, że mogą, że mają prawo, że zasługują .

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !? Aby stawiały siebie na pierwszym miejscu, działały w zgodzie z sobą i wiedziały, że nikt nie ma prawa za nie decydować

Joanna Jakubowska, Nauczyciel, Trener, Coach

joanna-jakubowska

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie… 

Rok 2016 zaczął się dla mnie wspaniale –  wspaniałe firmy – moi Partnerzy Biznesowi, dla których robiłam ciekawe projekty, plany wyjazdowe na trzytygodniowy trekking do Patagonii z nieznanymi ludźmi, obok kochana Rodzina i cudowni  Przyjaciele, którzy są przy mnie już wiele lat, choć nie zabrakło w tle smutnych przeżyć, które zostawią już do końca życia rysę na sercu,  tematy, których nie udało się zrealizować(takie niestety też były) w tle walka o życie…

Rok 2016 to rok poważnych zmian i przemyśleń, kończy się głęboką refleksją na temat wartości w biznesie i w życiu prywatnym. Zadaję sobie wiele pytań o to, co dla nas ludzi powinno być ważne – nasuwają mi się wartości, którymi są Miłość –Przyjaźń – Rodzina – Szacunek do drugiego człowieka i do zwierząt – Honor i Patriotyzm, gdyż te wartości mieszkają w moim sercu, a gdzieś znikają wokół nas w pogoni za pieniędzmi, sławą.

Koniec roku 2016 to nowy ambitny projekt, który startuje od stycznia 2017, to wspomnienia z cudownej Patagonii, to wielu Nowych wspaniałych Znajomych wokół i ciekawe wydarzenia, które miały wpływ na moją drogę zawodową, to wejście do Klubu Marka jest Kobietą, to dyplom MBA, to Rodzina, która otula ciepłem, będąc blisko i bliscy Przyjaciele, których kocham całym sercem.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…

Dumna jestem z tego, że żyję – pomogli mi w tym Przyjaciele, że cieszę się z każdego dnia, że sama nie znając uczestników wyprawy – udałam się na trekking do Patagonii, mierząc się z poharatanym sercem i trudami samotnej wędrówki w górach. Dumna jestem, że dałam radę i poznałam wspaniałych ludzi, dzięki którym uwierzyłam, że jeszcze mogę być szczęśliwa i mocna zarówno psychicznie jak i fizycznie. Pokonałam swoje słabości wędrując, śmiejąc się i jednocześnie płacząc.

Jestem dumna, że wokół mnie gromadzi się wielu cudownych ludzi, że możemy się wspierać i powodować, że życie jest piękniejsze, że razem potrafimy się śmiać i zarazem płakać, dumna jestem z mojej kochanej Rodziny.

Zawodowo dumna jestem  z faktu, że zawsze jestem wierna swoim wartościom, choć to strasznie trudne –  w biznesie staram się być dyplomatą, choć nie zawsze pewne rzeczy jestem w stanie zaakceptować. Nie potrafię żyć w masce biznesowej, bez entuzjazmu, radości, pracując tylko dla pieniędzy.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to…

„ Szczęściem jest umieć patrzeć wokół siebie i widzieć, gdzie są przyjaciele, bo w ich słowach można usłyszeć wiadomość od Aniołów”.

„Blizny, które mi pozostaną, będę nosiła jak medale zdobyte w walce o wiarę i ideały”.

„Nigdy nie pozwól, aby ktoś był dla Ciebie priorytetem, podczas gdy Ty jesteś dla niego tylko jedną z opcji”

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

Rok 2017 będzie jednym z najwspanialszych – przyniesie dobre wiadomości, zrealizują się kolejne marzenia i ciekawe projekty, nad którymi pracuję. To będzie rok pod hasłem Przyjaźni, Miłości, Rodziny, nowych znajomości, udanych biznesowo kreatywnych projektów, fascynujących spotkań, sportu. Będzie się działu – już się dzieje 😉

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

Kochane Kobietki i Mężczyźni życzę Wam wytrwałości w dążeniu do celów, które sobie wyznaczycie na Nowy Rok, ale proszę nie zapominajcie o tym żeby być pięknymi nie tylko zewnętrznie ale przede wszystkim wewnętrznie – niech bije z Waszego serca Uczciwość, Pokora i Szacunek do innych, a biznesowo życzę Wam udanych projektów, nagród, które przecież nam wszystkim się należą, gdyż wszyscy jesteśmy fantastyczni, dzielmy się dobrą energią z innymi ;), pomagajmy, twórzmy, wspierajmy, uczmy, bądźmy wszyscy po prostu dobrymi ludźmi.

Wspaniałych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

Wiola Kado – Doradca biznesowy, Pasjonatka sprzedaży relacyjnej i zarządzania strategicznego. Aktywnie uprawia sport. Od września 2014 prowadzi własną działalność , której zadaniem jest opracowanie wieloletniej strategii rozwoju przedsiębiorstw, a szczególnie zajmuje się tematyką motywacji pracowników.

zdjecie-wiola-kado-do-wywiadu

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie…

Bardzo trudnymi decyzjami, przejęciem ogromnej odpowiedzialności i wielka niewiadomą co będzie dalej.

a kończy…

pewnością, że cokolwiek się w życiu wydarzy dam sobie radę.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…

pozyskać fantastycznego partnera biznesowego, który kocha swoją pracę tak jak ja, pracuje tak ciężko jak ja, a może jeszcze ciężej i tak jak ja nigdy się nie poddaje. Dziękuję Marcelina.

a w życiu osobistym…

z fantastycznego kontaktu z moim 17 letnim synem, to nieprawda, że nie da się dogadać z nastolatkiem 😉

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to…

Jedno co w życiu jest pewne, to zmiana.

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

Będzie dla mnie łaskawszy jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów, które na pierwszy rzut oka wydają się nierozwiązywalne.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

Życzę wszystkim Paniom, by miały marzenia i realizowały je każdego dnia.

Dagmara Kleczewska, CEO & Founder ERANDI

daga-kleczewska

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie bardzo dobrze. Na rynku utrzymywała się tendencja wzrostowa.  Teraz, kiedy kończy się ten rok, nadal jest dobrze. Mamy wspaniałych Gości w hotelu, którym jestem bardzo wdzięczna za wyrozumiałość podczas rozbudowy obiektu. Nowe doświadczenia wiele nas uczą.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się zbudować doskonale funkcjonujący Zespół. Myślę, że nie tylko ja miałam w tym roku problem, aby pozyskać lojalnych, kompetentnych i zaangażowanych Pracowników. Dziś z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jestem dumna z mojej „Załogi”.

Prywatnie rok mogę określić jako bardzo pracowity, ale i efektywny. Wprowadzone drobne zmiany w życiu codziennym przyniosły zamierzony efekt. Dieta, ćwiczenia, lepsza organizacja dnia wpłynęły na dobre samopoczucie.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to… „Karma wraca”

Mam nadzieję, że 2017 rok będzie bardziej stabilny, a ja jeszcze bardziej zdyscyplinowana. Znajdę więcej czasu dla siebie.  Uwolnię swoją kreatywność i zaskoczę samą siebie. Tego właśnie życzyłabym sobie i innym w Nowym Roku.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

Wyjątkowym kobietom można życzyć wyłącznie wyjątkowych osób dookoła, wyjątkowych relacji, wyjątkowego wsparcia, wytrwałości i siły. I nigdy nie zapominajcie o tym, że jesteście dla wielu osób, kimś WYJĄTKOWYM.

Iwona Kmiecik, Dyrektor Hotelu Bayjonn

iwonakmiecik2

ornament-1

Rok 2016r. zaczął się dla mnie obiecująco:

spotkania biznesowe, nawiązane nowe kontakty, a co za tym idzie poszerzenie bazy potencjalnych Klientów, polecenia, a zakończył cudownym wydarzeniem (w grudniu urodziła mi się córeczka) 😉

Zawodowo udało mi się zaprezentować Firmę Accata Group, w której pracuję szerszej grupie odbiorców czyli osobom, które poszukują ciekawych miejsc do organizacji spotkań biznesowych, eventów dla pracowników, kontrahentów oraz Agencjom eventowym, którzy szukają partnerów do współpracy pod kątem cateringowym. Mamy się czym pochwalić ponieważ oprócz trzech obiektów które posiadamy niemal w centrum Warszawy : Klub ARCO, Restauracja włoska Navona oraz Grill&Bar OSADA, mamy ogromną infrastrukturę cateringową wraz z własnymi Kucharzami, a więc Jesteśmy w stanie sprostać najbardziej wysublimowanym oczekiwaniom nie Klienta tylko jak my to nazywamy Partnera Biznesowego na terenie całego kraju.

W życiu osobistym:

udało mi się połączyć pracę, a na koniec roku otrzymać prezent w postaci córeczki 😉

Im więcej zajęć im więcej nowych wyzwań czujesz się bardziej potrzebna i o wiele bardziej poukładana, zdyscyplinowana, a nie zmęczona!

Rok 2017 przyniesie same satysfakcjonujące chwile, ciekawe rozmowy biznesowe, nauka od nietuzinkowych rozmówców i czerpanie od Nich jak najwięcej i oczywiście wyjątkowe eventy, spotkania zorganizowane przez Accata Group, które na lata pozostaną w pamięci!

Moje życzenia dla innych kobiet: NIGDY NIE MÓW NIGDY 😉 POZYTYWNE MYŚLENIE SPRZYJA POZYTYWNYM EMOCJOM I NAPOTYKANIU NA SWOJEJ DRODZE TAKICH SAMYCH LUDZI 😉 Dla mnie jako New Business Managera w Firmie NIEMOŻLIWE JEST ZAWSZE MOŻLIWE 😉 !!!

Adriana Karolewska, ACCATA Sp. z o. o.

ada-koralewska

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie

serią opóźnień, spowolnień i braku działań. Generalnie był to rok, w którym uczyłam się cierpliwości i szukania własnych rozwiązań, czasem zaskakujących i nieoczekiwanych.

a kończy…

nadzieją i nastawieniem na dużo większą akcyjność i działanie w kierunku osiągnięcia celów w kolejnym roku.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…

wybrać branżę, z którą chciałabym współpracować.

a w życiu osobistym…

dużo się działo i dzieje. Ale cieszę się, że nie nastawiam się na ogarnianie a bardziej na przeżywanie:)

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to… 

“Obserwuję swoje myśli i żywię tylko te, które mnie wzmacniają. Każda z myśli, którą posiadasz jest albo inwestycją albo kosztem. Dlatego musisz mądrze wybierać swoje przekonania”.

Mam nadzieję, że 2017 rok…

będzie pełen mojej aktywności, rozwoju i  pracy . Liczę na siebie ale też na otaczających mnie ludzi. Nie ma pracy bez współpracy. Wierzę w to, że ten nadchodzący rok zbliży mnie do bycia niezależną, również finansowo.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

W ostatnim czasie spotykam coraz więcej niezależnych, wartościowych kobiet, które wspierają się nawzajem. To jest cudowne, że potrafimy dzielić się swoimi doświadczeniami i bezinteresownie pomagamy sobie i nie tylko. To mi daje zawsze dużą dawkę radości i energii, którą chcę przekazywać dalej.Życzę kobietom i nie tylko aby gromadziły w sobie pozytywną energię i wymieniały się nią z innymi, tak aby każdy mógł być częścią wspólnej radości.

pozdrawiam i życzę Ci Jarku i Twoim bliskim cudownego czasu Świąt i wiele dobrych energii na nadchodzący rok.

Jola Kłosińska

jola-klosinska

ornament-1

Początek roku 2016

był dla mnie pełen obaw związanych z dużym wyzwaniem zawodowym -budowa i uruchomienie Hotelu Sadova**** w Gdańsku,

natomiast ostatnie dni 2016 roku

są czasem przemyśleń po okresie prawie półrocznego funkcjonowania obiektu, nowych planów i pomysłów zawodowych, które zamierzam zrealizować w nadchodzącym roku.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się

nie tylko ukończyć w terminie projekt, nad którym pracowałam ostatnie lata i uruchomić trzeci co do wielkości hotel w Gdańsku, lecz również stworzyć zespół kompetentnych pracowników, co przy obecnej sytuacji na rynku pracy jest dużym wyzwaniem.

Motto/powiedzenie, którym kierowałam się w tym roku w biznesie i w życiu osobistym brzmi”

Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie.”  Peter Drucker.

Mam nadzieję, że 2017 rok

umocni pozycję Hotelu Sadova****na rynku i jako partnera w organizacji wydarzeń biznesowo – kulturalnych. Już w pierwszych dniach nowego roku będziemy partnerem dużego eventu sportowego Amber Cup.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

Życzę wszystkim kobietom i nie tylko 😉 spełnienia w sferze zawodowej, lecz także udanego oraz pełnego miłości życia rodzinnego.

Małgorzata Kołnierzak Dyrektor Hotelu Sadova

malgorzata-kolnierzak

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie…  

poznaniem Anioła Sukcesu Zawodowego 😉 Tak naprawdę poznałam ją pod koniec zeszłego roku, ale “wpadłyśmy sobie w oko” na początku tego 2016. Tyle ile z Anetą, bo tak ma na imię mój ASZ, wymyśliłyśmy i zrealizowałyśmy przez ten rok można by rozłożyć na lata… Zaraziła mnie wiarą, że można wszystko. Tylko trzeba bardzo tego chcieć i nie wolno mówić, że się nie da. Swoimi myślami zaklinamy rzeczywistość.

a kończy…

się powstaniem fajnej książki “Tajemnice Transplantacji” pod redakcją Anety Sieradzkiej. To są wywiady ze znanymi ludźmi transplantologii, ale też z tymi mniej znanymi. Opowiadają oni, w wywiadach, o swoim życiu osobistym i zawodowym. Odkrywają twarz tą ludzką, mniej “boską”, mniej tajemniczą… Nie łatwo było ich namówić do odkrycia swoich tajemnic. A niektórzy bardzo chcieli opowiadać, tak bardzo, że trzeba było skracać ich wypowiedzi 😉

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…

zdobyć tytuł Koordynatora Transplantacyjnego, dostać się na kolejne studia. O Kursie Podyplomowym Koordynatora Transplantacyjnego marzyłam od XIX edycji 😉 Wciąż było pod górkę. Albo mnie nie chcieli, albo ja nie mogłam. A wiedza, którą tam zdobyłam, ludzi których poznałam…to jest nie do przecenienia.

a w życiu osobistym…

Moje życie osobiste jest bardzo stabilne. Na podkreślenie zasługuje fakt, że jak zawsze, ale w tym roku szczególnie doceniłam pomoc i zaangażowanie mojego męża w mój rozwój zawodowy. Gdy miałam chwilę zwątpienia, mówił “dasz radę…kto jak nie ty”. W tym roku zauważyłam jak bardzo nasi synowie są w niego wpatrzeni. Nie mówię tego z zazdrością. Nie, mówię to z dumą. I to co chłopcy z pewnością odziedziczyli po Ojcu, to wspieranie swoich partnerek w każdej życiowej sytuacji. Jestem bardzo dumna z naszej rodziny

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to…

motto Fredricha Christopha Oetinger „Panie, daj mi siłę, abym zmienił to, co zmienić mogę, daj mi cierpliwość, abym zniósł to czego zmienić nie mogę i daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.” To motto postanowiłam przenieść także na rok 2017. Kiedyś, przy jednej z wieczornych rozmów, przytoczył je nasz przyjaciel (będzie wiedział o kim mówię;)) Brzmiało trochę inaczej, ale sens miało ten sam. Do dzisiaj spisane wisi na lodówce. Są rzeczy, ludzie, których nie zmienimy, żebyśmy stawali na głowie. Spokój dnia codziennego da nam zatem akceptacja. Ale nie takie bierne godzenie się z losem. Nie. O tym mówi pierwsze zdanie…Musimy znaleźć w sobie siłę do zmian.

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

będzie równie dobry jak 2016 😉 Przyniesie nieco wytchnienia dla naszej rodziny. Przyniesie siłę, której czasem brakuje, cierpliwość i dostatek. Bardzo chciałabym, żebyśmy wszyscy mniej pracowali i więcej zarabiali. Mam takie dwa kobiece “głosy rozsądku”. Jeden mówi pracuj więcej, będziesz spokojna, drugi mówi odpocznij, będziesz spełniona. Uwielbiam obydwa i w zależności od nastroju słucham albo jednego, albo drugiego. Bardzo chciałabym, aby te głosy w 2017 roku się połączyły i zrównoważyły 🙂 Mam jedno takie bardzo skryte marzenie…ale nie mogę powiedzieć go głośno, bo się nie spełni. Moi najbliżsi znają je i z całych sił staramy się aby się spełniło.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

Uwierzcie, że chcieć to móc. Mówcie do siebie miłe rzeczy. Zauważcie w sobie te dobre cechy. Ładne oczy, dłonie, włosy… Codziennie inną, ale nie zapominajcie o poprzednich. Bądźcie dobrzy dla siebie samych. Uśmiechnijcie się do nieznajomej osoby przynajmniej raz dziennie. I pamiętajcie motto…

Marta Kotomska, członkini Zespołu nagrodzonego za „wybitne osiągnięcia w Polskiej ochronie zdrowia” – „Złoty Skalpel” 2015

4net-640x959

ornament-1

Rok 2016 zaczął się …

Rok 2016 zaczął  się  wielkim znakiem zapytania i niepewnością,  czy to co zaplanowaliśmy się  uda….Byliśmy tuż  przed podjęciem decyzji o otwarciu drugiego sklepu. Nie mieliśmy pewności, czy uda się pozyskać odpowiedni kapitał i czy uda się go otworzyć w zaplanowanym terminie. Uff…. udało się,  choć  nie było łatwo.

Rok 2016, to też  rok, w którym musiałam  pogodzić  się z niezwykle bolesną stratą. Wczesną wiosną tego roku odszedł, po bardzo ciężkiej chorobie mój Tato. Paradoksalnie wielość spraw na polu zawodowym pozwoliła mi “nie zwariować ” i poradzić z osobistymi przeżyciami….

Ten niezwykle trudny pod każdym  względem rok, pokazał mi jak bardzo kruche jest to wszystko, co  budujemy i my sami również. Mimo wszystko rok ten przyniósł  też radości i sukcesy i inne spojrzenie na siebie samą. 😉 Ten rok kończę z uśmiechem i nadzieją na następny 2017- LEPSZY!!!!

To, z czego jestem dumna…..

Jestem dumna z faktu, że w dużej mierze  udało  nam się  zrealizować to co zaplanowaliśmy.  Jestem dumna też z siebie – z tego , że jestem otwarta na zmiany i na wyzwania. Również z tego, że zarządzam z powodzeniem coraz większą grupą osób .Nigdy w życiu  nie uczyłam się tylu nowych rzeczy i nie rozwijałam w takim tempie i wiek nie ma tu znaczenia!

Udało się  wyjść z tego roku “obronną ręką “, choć  nie było łatwo.

Zrozumiałam, że Nasze Sukcesy są  sumą  Naszych Porażek , po których podnieśliśmy się.

Pomimo wszystkich trudności  miło jest widzieć oba swoje sklepy wysoko w rankingach naszego partnera franczyzowego, z którym współpracujemy.

Miło  odebrać  dwie nagrody za świetne wyniki sklepów na dużym spotkaniu branżowym. To znaczy, że  wraz z dwiema załogami wykonaliśmy (a właściwie  wykonałyśmy- bo to same wspaniałe kobiety) kawał dobrej roboty. NIC NIE ZROBIŁO  SIĘ  SAMO!!!

W życiu  osobistym dumna jestem z faktu , że doceniłam Siebie.

Pozwoliłam też  Sobie na bycie “człowiekiem” — czasem zmęczonym,  czasem słabym i zagubionym, a czasem silnym. Nie muszę  być  niezłomna i nie muszę nic nikomu udowadniać i nadal mogę  być Wojownikiem 😉 To pozwoliło  mi pogodzić  się  że stratą i cieszyć  każdym dniem. Wciąż  uczę  się  w tempie życia czerpać  radość z drobiazgów i z bliskości z moim mężem i naszymi  już  dorosłymi synami. To moi najbliżsi (moich 4 kochanych facetów )dają  mi siłę  i napęd  do działania.

Motto…..

Motto –  ” Każdy  ma to, na co się  odważy “

Dla mnie to kwintesencja mojej drogi w życiu.  Nie bójmy  się  marzyć i pragnąć  i zmierzać z  kolejnymi wyzwaniami.

Mam nadzieję. ….

Mam nadzieję, że  rok 2017 przyniesie więcej optymizmu i pewnej stabilizacji w naszym biznesie. Chcę  znaleźć  więcej czasu na aktywny wypoczynek, na ukochane podróże i dla najbliższych,  ale przede wszystkim dla siebie i mego męża. Wierzę, że ten Nowy Rok przyniesie więcej wymiernych korzyści i nowe wyzwania.

Życzenia

W tym Nowym 2017 roku  życzę  Kobietom i nie tylko ,dużo  bezcennego zdrowia ,

miłości i bliskości, bo to daje nam siłę  i wiarę w to, że MOŻEMY  WSZYSTKO!!

Życzę  odwagi w sięganiu  po nowe i realizowaniu marzeń.

Życzę  mądrych i szczerych ludzi wokół, bo to ważniejsze  niż  myślimy.

Życzę  wiary w siebie …

Życzę  Wszystkim, byśmy z nadzieją  i uśmiechem mogli patrzeć  w  przyszłość.

NIECH TAK BĘDZIE

Elżbieta Kosińska –Wappa, Współwłaścicielka w firmie Arel

elzbieta-klosinska

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie…

ekscytującymi wywiadami związanymi z moją pierwszą książką

a kończy…

postanowieniem napisania następnej!

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…

z sukcesem szkolić i rozwijać wiele fantastycznych klientów w całej Polsce

a w życiu osobistym…

doceniać to, co mamy i cieszyć się wolnymi chwilami

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to…“doskonale!”

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

przyniesie mi współpracę z kolejnymi wspaniałymi klientami, a prywatnie więcej czasu na odpoczynek z rodziną i przyjaciółmi

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

Życzę wszystkim kobietom śmiałego podejmowania działania oraz aktywnego testowania swoich marzeń i pomysłów w praktyce!

Izabela Krejca-Pawski, IKP Szkolenia, autorka książki „Sprzedaż, tylko sprawdzone techniki”

izabela-krejca

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie

Listą ambitnych planów, które chciałam osiągnąć w nowym roku. 2 miesiące wcześniej uruchomiłam własną firmę, Projektownię Wizerunku (www.projektowniawizerunku.pl) – przedsięwzięcie, do którego długo się przygotowywałam i wobec którego miałam wiele planów i oczekiwań. Początek roku, a zarazem własnej działalności, był też czasem wielu niewiadomych i obaw, o to jaki będzie ten pierwszy rok i jak poradzę sobie jako przedsiębiorca.

a kończy…

Poczuciem 100 % pewności, że to co robię ma sens. Kończę ten rok niedowierzając, że minął tak szybko, a jednocześnie był to czas, podczas którego tak wiele się nauczyłam, wyznaczyłam nowe cele i kierunki rozwoju.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…

Odnaleźć miejsce dla siebie na konkurencyjnym rynku i ciągle zyskiwać nowych Klientów.

a w życiu osobistym… to, że udało mi się częściej odnajdować równowagę pomiędzy pracą i życiem prywatnym oraz pielęgnować pewne tradycje między innymi związane z podróżowaniem. Zadbanie o prywatny obszar życia, kiedy rozwija się swoją firmę, bywa trudne. Mam za sobą momenty, gdzie nie potrafiłam oderwać się myślami od firmy, i dzisiaj już wiem, że najszczęśliwsza jestem wtedy, gdy panuje w moim życiu zdrowa równowaga pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. O to staram się mocno dbać i to pielęgnować.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to…

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.

Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj” Mark Twain

Mam nadzieję, że 2017 rok… będzie to czas wielu pięknych podróży i odkryć. Wchodzę w ten rok z ambitnymi planami, masą pomysłów i wiarą, że wszystko jest możliwe.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

Chciałabym życzyć wszystkim odwagi, by spełniać swoje marzenia, by nie bać się wykorzystywać okazji, które pojawiają się na naszej drodze. Trzymam mocno kciuki!

Dagmara Łuczka, Projektownia Wizerunku

1-dagmara-luczka

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie…

stworzeniem pozytywnych relacji z kluczowymi dla mnie osobami oraz perspektywą najciekawszej podróży w moim życiu dzięki której zobaczyłam różne oblicza Azji

A kończy….

bezpośrednim przełożeniem realizacji celów zawodowych na możliwość spełnienia życiowego marzenia.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…

przestać być niezastąpioną. Uważam iż największym sukcesem lidera jest wykreowanie następców lepszych od siebie.

A w życiu osobistym…

jak nigdy dotąd doceniłam jakim skarbem jest zdrowie.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku to:

„Jutra nie ma. Żyję tu i teraz„

Mam nadzieję, że 2017 rok będzie dla mnie….

pomyślnym sfinalizowaniem projektów rozpoczętych w 2016 roku. Ponieważ mój biznes oparty jest na pracy zespołowej jest to ściśle związane z sukcesami osób z którymi mam zaszczyt i ogromną przyjemność współpracować.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

Więcej uśmiechu – bo jest on najlepszym kosmetykiem i lekiem świata. No, chociaż jako dystrybutor kosmetyków może nie powinnam tego mówić 😉

Mana Manowska
vice President WellU Group

mana-ziomowa

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie…

obiecująco, nawet pozwoliłabym sobie na stwierdzenie bardzo obiecująco. Kontynuacja działań z roku poprzedniego oraz nowe projekty, którymi się zajmowałam zapowiadały się rewelacyjnie, pomimo wielu spraw które trzeba rozwiązać.

a kończy…

jeszcze lepiej niż zaczynał i znacznie lepiej niż w pewnym momencie zapowiadał jego środek. Przede wszystkim kończy się bardzo udanymi realizacjami, wzajemną życzliwością i uśmiechem zarówno z partnerami biznesowymi jak i z bliskimi

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…

dojść do takiego momentu gdzie nie “muszę” przyjmować tzw. wszystkich zleceń, gdzie nie walczę o klienta ponieważ on sam do mnie przychodzi oraz co najważniejsze mogę tworzyć te mniejsze jak i całkiem duże projekty według mojego pomysłu i z pełnym poparciem wszystkich z którymi współpracuje. Ważne dla mnie jest również to, że nawet w słabszych momentach (bo każdy je ma, mam i ja) ważne dla mnie firmy i ludzie z którymi pracuję nie odwracają się tylko “tupią na mnie”, że czas się obudzić i iść dalej do przodu… ponieważ na mnie czekają… ponieważ dla nich jestem równie ważna i wartościowa jak oni dla mnie

a w życiu osobistym…

mam cudowną córkę, o czym zawsze powtarzam i chyba za każdym razem kiedy ktoś zada mi to pytanie nie omieszkam wspomnieć :), ponadto udało mi się, a właściwie nam się udało zbudować cudowny związek… momentami pełen burz, ale z jeszcze większą ilością słońca… przede wszystkim mogę stanowczo powiedzieć, że czuję się kochana i chyba już nic więcej nie trzeba dodawać 🙂

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to… zawsze patrz daleko przed siebie, bo tylko tak będziesz mogła zareagować w odpowiednim momencie na to co się zbliża

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

Ja to po prostu wiem, że 2017 rok przyniesie mnóstwo nowych wyzwań, nowych możliwości i z pewnością wiele niespodzianek… i też wiem, że będzie on jeszcze lepszy niż rok 2016 🙂

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

Moje drogie Panie i Panowie drodzy 😉 życzę Wam z całego serca abyście zawsze mogli być sobą, oraz abyście mieli na tyle “duże jaja” aby iść dalej drogą którą przyjmiecie pomimo wszelkich przeszkód, upadków… uwierzcie na końcu tej drogi jest satysfakcja (no i kolejne wyzwanie, ale o tym teraz nie myślcie 😉 )

Czego mogłabym Wam jeszcze życzyć?

.. wiem… bawcie się dobrze w nadchodzącym roku… każdym dniem się bawcie… cieszcie się z tego co przynosi i nie zapominajcie o patrzeniu na przód 🙂

Dorota Marianowska

11219303_876576825729645_3434938812084410575_n

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie, a kończy…

Rok 2016 był dla mnie drugim rokiem prowadzenia własnej Firmy i uczenia się biznesu. Zaczął się wielkimi nadziejami i dużą determinacją, ale też… Brakiem pewności siebie, niestabilnym poczuciem własnej wartości, a zatem trudnościami w wycenianiu wartości swojej pracy. Zbytnią zależnością od opinii klientów zwłaszcza w kwestii wyceny swojej pracy – chciałam zadowolić i uszczęśliwić wszystkich . Brakiem asertywności w biznesie jednym słowem. Lękiem związanym z ryzykiem wypłynięcia na szerokie morze czyi inwestowaniem w większe wyzwania targowo-pokazowe.

Kończy się… konkretnymi planami na przyszły rok. Zdecydowanie większą odwagą w podejmowaniu decyzji odnośnie imprez na których chcę pokazywać i sprzedawać swoją biżuterię. Dużo bardziej polegam na sobie, a równocześnie korzystam z rad i pomocy osób mi przychylnych w tych tematach biznesu (np. marketing) które dopiero poznaję.

To z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…. Robić to co jest moją pasją. Nie bać się wyceniać odpowiednio (no… prawie odpowiednio 😉 ) biżuterii, którą projektuję. Jestem odważniejsza w podejmowaniu wyzwań. Oddzielam opinie Klientów, które prawdziwie inspirują i pozwalają mi czynić mój biznes lepszym od tych, którzy jedynie krytykują ceny. Mam zdecydowanie więcej przekonania opartego już na doświadczeniu co do jakości i unikatowości moich propozycji i realizacji biżuteryjnych.

Ale przede wszystkim: w końcu roku połączyłam dawniejsze doświadczenia z obecnymi i zorganizowałam pierwszą wystawę swoich prac w bardzo zacnym miejscu w Krakowie. Z tego jestem najbardziej dumna bo to jest namacalny dowód – podsumowanie nowo zdobytych umiejętności i podejmowanych działań

a w życiu osobistym… Pragnę zakończyć długi i ważny etap swojego życia po to by móc wreszcie swobodnie patrzeć w przyszłość. Po kilku latach podjęłam najtrudniejszą do tej pory dla mnie decyzję, która wniesie w moją codzienność zmianę ogromną. Czasem tak się jej obawiam, że brak mi tchu, ale wiem, że jest słuszna i wierzę, że dam radę. Szczęśliwie pojawiły się wokół mnie osoby, które chcą mnie wspierać i których wsparcie już czuję. Niezwykła to wartość.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to… Nie obawiaj się popełniać błędów, jeśli wyciągasz wnioski – one są najlepszym twoim nauczycielem.

Mam nadzieję, że rok 2017…  (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

szczerze? Bardzo prozaicznie, choć  egzystencjalnie w obecnej mojej sytuacji już niezbędne. Przyniesie wreszcie wymierny ekwiwalent finansowy pozwalający na utrzymywanie się z pracy, którą kocham i która jest moją pasją.

Pragnę też by ten rok był rokiem nauki i nowych inspiracji w dziedzinie, którą się zajmuję. Podejmowaniem nowych wyzwań, podążaniem za własną intuicją, a także co niezmiernie ważne by otaczali mnie życzliwi ludzie, którzy zawsze są dla mnie największą inspiracją i motywacją jednocześnie.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017!?

Najważniejsze: RÓBMY SWOJE!!! Jeśli to co robimy jest naszą pasją. Uparcie, z przekonaniem i nadzieją, wbrew podszeptom innych by dać sobie spokój.

Beata Nowacka – Kardzis, Biżuteria Beaty. Studio Działań Kreatywnych

beata1

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie…

skokiem na głęboką wodę…wprowadzeniem na rynek trzech pierwszych produktów mojej marki MELLI care i wielką niewiadomą, czy uda mi się zaistnieć, przeżyć, przetrwać…

a kończy…

świadomością, że wiem ile jeszcze nie wiem, że potrafię, że chcieć to móc, że mam w sobie niespotykaną siłę, skórę słonia, ale że pozostała we mnie wrażliwość i potrafię trzymać się swoich zasad…

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…

stworzyć coś, pod czym się podpiszę obiema dłońmi…

a w życiu osobistym…

że w momentach ważnych dla rodziny jestem blisko niej, bo sama decyduję o tym, jak zaplanować dzień powszedni…

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to…

„I didn’t get there by wishing for it, or hoping for it, but by working for it” – to słowa Estee Lauder, które gdzieś przeczytałam i które do mnie wracały w momentach, kiedy było mi ciężko i nie widziałam światła w tunelu… Dawały mi siłę, żeby wstać, zakasać rękawy i pracować jeszcze więcej…

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

…będzie łaskawy…że bliscy będą zdrowi, że na świecie wyciszy się wiele konfliktów, że będę mogła realizować swoje plany zawodowe…

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

Bądźcie odważne w swoich wyborach…Lepiej jest zaryzykować i coś zmienić, niż męczyć się w sytuacji, która nie przynosi satysfakcji.

Aleksandra Matysiak Prezes Zarządu Melli Care Health & Senses

ola-matysiak

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie….

Bardzo trudno…. pamiętam jak wczesnym rankiem Nowego Roku obudziłam się i …. Mając nadzieje że ten pierwszy krok który zrobię już w Nowym Roku będzie zapowiedzią samych dobrych chwil … i realizacją planów jakie każda z nas robi na Nowy czas ….  Niestety życie  lubi nas zaskoczyć  … stary Rok wprawdzie zakończyłam sukcesem Nowy więc (pewno dla równowagi) rozpoczął się bardzo nie przyjemną rozmową biznesową, lecz jak się okazało parę godzin później nieuzasadnioną … szkoda że nie nikt za te słowa nie przeprosił ….

a kończy…

Cudownie …. I to właśnie przewrotność losu … żartuję, raczej konsekwencja … Kończy się „Narodzinami dziecka” …. Biznesowego czyli powstającym Nowym Pięknym Hotelem… Spełnieniem marzenia i celu który obrałam, kończy się tez sukcesem zamknięcia projektu Genetycznego CV mojego autorskiego przedsięwzięcia …. Kończy się w gronie wspaniałych ludzi Przyjaciół którzy pozostają wierni zawsze i w najtrudniejszych chwilach wspierają w taki sposób że nie prosząc o pomoc SAMI pomagają …. Bernadka H, Kasia W., Ewa Ł., Magdalena R., Liliana M., Pani Joanna P., Viola Kotrys ( przyjaźń  która zaczęła się w podstawówce ) …. Dziewczyny dziękuję…  Macie Moc i siłę , a Wasza energia mnie napędza, dziękuję za wsparcie i za to że byłyście moim oparciem i tarczą …

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…

Jestem dumna z KONSEKWENCJI … to strasznie trudne bo przeciwności losu nie oszczędzają nas… Jestem dumna, że nie popadam w skrajności i mam pokorę do siebie samej …

Jestem DUMNA że moi wychowankowie dzisiaj zajmują Menedżerskie stanowiska Dyrektora Generalnego w Najpiękniejszych i bardzo prestiżowych hotelach w Polsce …

Rafał Jułga człowiek któremu przepowiedziałam przyszłość…;) a konsekwencja z obydwu stron  i ciężka praca sprawiła że dzisiaj Hotel Bacówka Radawa osiąga Europejskie standardy…

a w życiu osobistym…

śpiąc kilka godzin dziennie, nie wiele czasu zostaje na refleksje osobiste i tego pytania zawsze boje się najbardziej… to obszar nad którym musze pracować … musze znaleźć jakiś złoty środek aby Pasja nie zawładnęła całym moim światem … przyjaciele mówią jesteś szczęśliwa bo rozwijasz własne Pasje … to prawda … prawdą tez jest że w tym całym pędzie przychodzi moment kiedy wezwana do odpowiedzi „ …a w życiu osobistym ?”

Jestem szczęśliwa i spełniona zawodowo, wciąż otwarta na nowe pomysły i realizacje …  pędząc SAMA do przodu wyznaję jedną zasadę –  zawsze jest miejsce dla partnera który zrozumie moją konsekwencję i pokocha moją pasję …  każdy ma swój czas, być może mój czas na osobiste refleksje to późna emerytura J teraz nie mam czasu … 😉

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to…

„ nie mylić honoru z głupotą, a odwagi z brakiem rozwagi”

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

Rok 2017 to będzie rok wielkich zmian. Ciężkiej pracy… wyzwań i egzaminów z dojrzałości biznesowej. Lekki skurcz żołądka podpowiada, że się denerwuje, ale jestem skoncentrowana, zdeterminowana i nie poddam się bez walki o realizacje CELU który wybrałam  sobie na początku mojej drogi czyli 25 lat temu 😉

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

… Życzę wszystkim moim koleżankom i kolegom, aby czas Przyjaźni i Życzliwości trwał cały rok nie tylko w czasie Świąt Bożego Narodzenia …

Życzę Wam WOLNOŚCI i rozwoju własnych Pasji bo Pasja to wolność i szczęście które ma dla każdego z nas swój własny wymiar …

Życzę aby każdy dzień nie zależnie czy jest dobrym, czy czasami dla Nas ciężkim był dla Was wielką radością bowiem każdy DZIEŃ uczy nas czegoś innego i daje nam nową szansę na REALIZACJĘ marzeń….

Życzę aby każdy dzień był dla Was Cudowną NIESPODZIANKĄ od losu …

Moje życzenie świąteczne ….

… chciałabym wszystkich Klubowiczów móc przyjąć w Hotelu Maragaonia który już w wkrótce będzie otwarty. Wówczas poczuję prawdziwą siłę i Energię która jest w Naszej Marce

A Zuzia nasza najmłodsza Ambasadorka Marki będzie moim honorowym gościem …

Marzena Mielczarek, V-ce Prezes Maragonia Sp. Z o.o., Lider projektu Genetyczne CV

marzenka

ornament-1

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się zakończyć wiele ciekawych projektów, zyskać zaufanie przełożonych i Klientów

a w życiu osobistym spełniłam jedno ze swoich marzeń – w czerwcu tego roku założyłam białą suknie … i zostałam żoną 😉

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to… ‘Do odważnych świat należy’.

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?) będzie dla mnie tak samo napięty i dynamiczny jak 2016. Tak to już ze mną jest, że jeśli wokół mnie dużo się dzieje to jestem doskonale zorganizowana.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !? Życzę wszystkim by Nowy Rok przyniósł kolejne cenne doświadczenia i inspiracje, by zrealizowały się nasze plany, by po prostu każdego dnia z odwagą i uśmiechem na twarzy ‘iść do przodu’  😉

Anna Mikołajczuk, PORD, Autodrom Pomorze

anna-mikolajczyk

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie… inwestycją w wiedzę, bo wiedzy nigdy dość.

a kończy… się nowym początkiem. Jak? Właśnie ze wspólniczką podjęłyśmy odpowiednie kroki w kierunku naszej Spółki. Domykamy kilka bardzo ciekawych projektów na 2017 rok. Będzie się działo.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się… doprowadzić do sytuacji, że zarabiam na życie ze swojej pasji, jaką jest szeroko rozumiany zdrowy styl życia. A dodatkowo, zarażam nią innych.

a w życiu osobistym… że udaje się łączyć życie osobiste z zawodowym. Jestem szczęśliwą matką i żoną. Łatwo nie jest, wymaga to bardzo dobrej organizacji. Leczy czym byłby sukces zawodowy jeśli nie było by ludzi, z którymi można się z niego cieszyć.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to… Nie masz czasu, to znajdź sobie dodatkowe zajęcie.

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?) przyniesie sławę i pieniądze, ogromną satysfakcję. Oczywiście nie zapominam o pokorze, bo bez niej ani rusz.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !? Żyj tu i teraz, nie stój w poczekalni, bo czas i tak upłynie. Otaczaj się życzliwymi ludźmi. Po prostu i bez wyrzutów sumienia bądź SZCZĘŚLIWA.

Aleksandra Sulej-Dąbrowska, www.mamyruszamy.pl

aimg_8940

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie…  bardzo pracowicie, z nowymi pomysłami, planami i wyzwaniami wchodziłam w Nowy Rok, wierząc, że będzie jeszcze lepszy niż poprzedni.

a kończy… Efektem, który przerósł moje najśmielsze oczekiwania, zrealizowałam 200% moich zamierzeń, poznałam mnóstwo pozytywnych ludzi, dzięki którym otwierają się przede mną nowe możliwości i propozycje biznesowe dla mojej firmy. Mam głowę pełną nowych pomysłów, ciekawych projektów i przede wszystkim chęci do działania.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się… skierować LenMar na prekursorskie tory. Właśnie otwieram przed firmą nowe horyzonty. Wpłynęłam tym samym na pozytywne nastawienie mojego Teamu, który chętniej pracuje, chce podwyższać swoje kompetencje, widzi możliwości rozwoju własnego i firmy. Natomiast ja sama mam taki entuzjam i siłę, że mogłabym nimi obdzielać wszystkich dookoła!

a w życiu osobistym… zadbałam o profilaktykę zdrowotną moich najbliższych, dzięki poszukiwaniom i otwartej postawie, dzisiaj wiem co dokładnie robić, by utrzymać Rodzinę w bardzo dobrej kondycji. Pokusiłam się nawet o nowy projekt zatytułowany „Kobiety na start” , w którym będę pisała dla kobiet i o kobietach,  o profilaktyce zdrowia i wszystkim co niezbędne by wspierać, pomagać i motywować kobiety do działania! Na razie udzielam się na  kursach, szkoleniach, konferencjach i spotkaniach z kobietami. Mam też stronę na Facebook’u. Mam nadzieję, że z czasem udoskonalę i rozwinę również i tą koncepcję 😉

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to… Jeżeli chcesz mieć coś, czego nigdy nie miałeś, musisz zrobić coś, czego nigdy nie robiłeś. W moim życiu sprawdza się w 100 %

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?) Przede wszystkim zdrowie dla całej mojej Rodziny i Bliskich, bo ono jest najważniejsze! Oczywiście jeszcze większe wyzwania i możliwości. Już dzisiaj wiem, że to będzie dobry rok! 🙂  Warto marzyć i spełniać swoje marzenia. To naprawdę jest możliwe!

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !? 

Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu. Życzę by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze i byście zawsze czuły się doceniane. Życzę Wam odwagi, byście mogły sięgać po swoje marzenia! Dużo pozytywnych ludzi dookoła, siły, energii i mocy na Nowy Rok! 🙂

Magdalena Pasik-Zagalska, LenMar Magdalena Pasik-Zagalska

10968303_870533902993749_2936492912970208291_n-1

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie… 

Do 2016 r. moja praca psychologa pracy i organizacji odbywała się wyłącznie „w realu”. 2016r., za sprawą uruchomienia bloga rozwoju zawodowego dla pracowników i szefów, rozpoczął dla mnie niezwykle ciekawą dla mnie przygodę z rzeczywistością wirtualną. Blog nazywa się www.jakzarzadzacpoludzku.pl – krzewię na nim ideę konstruktywnego, wolnego od patologii zarządzania ludźmi w Polsce. Przekazuję tam sporo w wersji dostępnej dla wszystkich, z tego co robię zawodowo, tym którzy takiego wsparcia, wiedzy i inspiracji potrzebują.

a kończy…

Wzbogaceniem się o kolejne świetne doświadczenia pracy z zespołami menedżerskimi i specjalistami, kilkoma nowymi kompetencjami – zarówno w zakresie psychologii zarządzania, psychologii pozytywnej, komunikacji, jak i tak obsługi platformy blogowej i związanymi z komunikacją treści zawartych na blogu mediami społecznościowymi, które do tej pory były mi obce 😉

Kilkoma dodatkowymi zmarszczkami po sytuacjach zawodowych, w których nie udało się doprowadzić do zmiany zachowania szefów, które zakończyły się smutno dla kierowanych przez nich zespołów i doprowadziły do spadku jakości ich pracy. Zatroskaniem o kondycję naszego kraju – skalą nepotyzmu, nieumiejętnością zarządzania strategicznego kluczowymi obszarami, niskim poziomem współpracy.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…

Zarazić sporo ludzi moją misją zawodową. Spowodować, że kolejni menedżerowie i pracownicy zaczęli zastanawiać się nad sensem swojej pracy, jej optymalizacją w zakresie komunikacji i dotychczasowego stylu zarządzania sobą i relacjami z innymi.

a w życiu osobistym…

Utrzymać na tym samym poziomie wspaniałe, niezwykle budujące relacje z moimi Bliskimi, które ładują mnie od lat.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to… 

Jesteś średnią z 5 osób, którymi się otaczasz – rób świadomy remanent ludzi, którymi się otaczasz – ogranicz obecność Toksycznych w swoim otoczeniu w pracy i w życiu osobistym. Sprawdź czy sam komuś nie „zaniżasz średniej”.

Rozlicz się z przeszłością, żebyś mógł świadomie pokierować swoim dalszym rozwojem. Przygotowałam nawet blogowy kursik na ten temat dla wszystkich zainteresowanych – ../../page/29//kursik-jak-rozliczyc-sie-z-przeszloscia/

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

 Rok 2017 będzie dla mnie rokiem jak każdy inny 😉 Wiem co i kto jest dla mnie ważny więc poza rzeczami, które kontroluję i wiem, że sama wdrożę, chciałabym dużo zdrówka dla moich Bliskich i dla siebie.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

Dla wszystkich chciałabym równowagi i spełniania. Traktowania podmiotowo a nie przedmiotowo. Lepszych relacji w pracy, więcej sensu i docenienia wkładanego wysiłku, więcej systemowych rozwiązań w kraju, które ułatwiłyby pracę i życie w Polsce.

Marta Pawlikowska-Olszta www.jakzarzadzacpoludzku.pl

marta12

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie…

Bardzo intensywnie! Byłam pełna obaw, ale też ciekawa jak potoczą się sprawy rozpoczęte w 2015 roku i co to przyniesie dla naszego biznesu, oraz prywatnie. To był bardzo tajemniczy początek roku.

a kończy…

Refleksją, że wszystko się może się zdarzyć. Wiedzą, że nawet to co wydaje się wyzwaniem wręcz niemożliwym do pokonania, okazuje się możliwe. Pewnością, że pasja z jaką stajemy naprzeciw wyzwaniom, jest w stanie napędzić do najodważniejszych kroków, że jest w stanie niemal przenosić góry. Ten rok kończy się również lekcją, że nie wszystko co wydaje się najlepsze takie jest, że czasem warto pokornie przyjąć to co przynosi życie i czerpać radość z najmniejszych rzeczy.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…

Jestem dumna, że mam wokół siebie wspaniałych ludzi, którzy stoją za moim ramieniem i po prostu mam ich 🙂 Wspaniały zespół, który daje poczucie, że nawet w oddaleniu możemy na siebie liczyć, że mimo zmian, mimo różnych życiowych decyzji – pozostajemy w bardzo dobrych relacjach, że nadal dążymy wspólnie do tych samych celów i troszczymy się o siebie. Cieszę się niezwykle z wyzwań jakie podjęła agencja Happy&Rich, że im podołaliśmy, i że nasi Klienci do nas wracają. Rozwój naszej marki PIKA: jej wizerunek jest dokładnie taki jaki zaplanowaliśmy, nie musiałam iść na żadne kompromisy, mimo trudności, które wiążą się z prowadzeniem każdego biznesu. Robimy przepiękną biżuterię, która zdobi co raz więcej wyjątkowych, fantastycznych kobiet, również tych wyjątkowych i pięknych z “pierwszych stron gazet”. Jestem dumna z tego tym bardziej, że za całość działań reklamowych, za strategię i koncept, za ich realizację, oraz wizerunek, jak również projekt każdej sztuki biżuterii odpowiada nasza agencja Happy&Rich i że to się fantastycznie udaje, bo po roku od otwarcia sklepu on line, na bardzo ciasnym i wymagającym rynku z niesamowicie silnymi graczami – jesteśmy rozpoznawalni i co raz bardziej pożądani! To wspaniałe uczucie :). Niezwykle cenię sobie nasze „markowe” przyjaźnie, które dają wsparcie, kopa, niezwykłe ciepło, które napędza – to są sprawy nie do przecenienia. Podobnie jak moja wspaniała Rodzina i Przyjaciele, bez których zwyczajnie nie mogłabym żyć.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to…

Uda się! Uda się! Uda się!

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

Więcej stabilności, spokoju, ale nie takiej ustronnej ciszy, a spokoju, który pozwoli mi działać w najbardziej interesujących mnie obszarach, oraz takiego który pozwoli sięgnąć po najskrytsze marzenia. W końcu wszystko przed nami 🙂

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

Bądźcie szczęśliwe! Tak zwyczajnie i na co dzień, po prostu, tak jak chcecie być i potraficie. A jeśli cokolwiek to szczęście zaburza, róbcie wszystko żeby do niego wrócić. Wierzę, że szczęśliwi ludzie przyciągają szczęście, uśmiech przyciąga uśmiech: wtedy spełniają się marzenia, łatwiej zrealizować każdy cel, cieszyć się sukcesami. Wszystkiego wspaniałego!

Katarzyna Pawłowska-Zub, Dyrektor Zarządzający HAPPY&RICH

KATARZYNA PAWLOWSKA ZUB

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie…  

pracowicie. Zamykaliśmy 2015 i jednocześnie księgowałyśmy 2016. W księgowości to trudny czas…

a kończy…

w nowej siedzibie biura. Nasze grono powiększyło się o jedną praktykantkę,dzieki temu możemy dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem .

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…

przetrwać 2016 rok… haha. A tak na poważnie, cały czas się rozwijamy. Zmiany w Ustawach nie pozwalają nam na stagnację. Do tego każdy nowy podatnik, to nowe wyzwanie, nowe kontakty, a to akurat bardzo lubię.

a w życiu osobistym…

progres. Moja córcia jest już po dwóch operacjach i chodzi… i za to chwała Najwyższemu!!!

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to…

Ufaj i wierz!!!

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

Pełen kolejnych wyzwań. Mam nadzieję na jeszcze kilku uczciwych podatników, którzy podejmą z nami współpracę. Ogarniemy mnóstwo zmieniających się ciągle przepisów i po staramy się, by były one jak najmniej obciążające dla podatników 😉

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

Kochane kobietki, dziękuję, że mogę tworzyć z Wami ‘Biznes na fali’. Niech widok morza obrazuje Wam brak ograniczeń w rozwoju osobistym, a fale niech łagodnie rozbijają się o brzeg Waszego życia.

Anita Podgórska, Biuro Rachunkowe Anita Podgórska

15134628_1148085391978071_3714988222217619272_n

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie… 

Rok 2016 w Executive Club był niezwykle intensywny! A wydarzyło się naprawdę wiele – W 2o16 na pięciu cyklicznych konferencjach branżowych oraz sześciu spotkaniach klubowych gościliśmy ponad 1500 osób, a nasi uczestnicy mieli okazję posłuchać największych autorytetów ze świata biznesu, nauki i polityki z Polski i z zagranicy.

Z ogromną dumą mogę powiedzieć, że IV edycja naszego sztandarowego, dwudniowego kongresu „European Executive Forum” była, według wielu komentatorów, najlepsza w historii, a wśród gości specjalnych był Chris Lowney, światowej sławy pisarz, były Jezuita i dyrektor zarządzający banku JP Morgan, Paddy Miller, profesor IESE Business School, który zawitał do nas aż z Hong-Kongu czy też Patrick Barwise, profesor zarządzania z London Business School. Ich niezwykłe przemówienia i prezentacje na długo pozostaną w pamięci organizatora i gości.

W mijającym roku został także powołany nowy organ doradczy Klubu – Rada Przedsiębiorczości, Zarządzania i Innowacji pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, której nadrzędnym celem jest podejmowanie tematów najistotniejszych dla rodzimego biznesu i wypracowanie aktualnych koncepcji innowacyjnego zarządzania, a jej Członkowie wyznaczają kierunki rozwoju polskich firm.

a kończy…

2016 rok w naszej organizacji kończymy z niezwykłą satysfakcją. Organizowane przez nas debaty były i są zawsze na najwyższym poziomie, a wydarzenia Executive Club przyciągają przedstawicieli najważniejszych polskich i międzynarodowych spółek. Executive Club jest wiodącą organizacją menedżerską i od kilkunastu lat niezmiennie się rozrasta – jest to zasługa nie tylko profesjonalnego i oddanego zespołu, ale też samych klubowiczów.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…

Przez ostatni rok nasza organizacja bardzo się rozwinęła. W chwili obecnej w Executive Club zrzeszonych jest przeszło dwieście spółek z różnych sektorów. Jestem dumna z tego, że prężnie działamy, organizując coraz więcej spotkań dla top managementu, również o profilu tematycznym, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem kadry zrządzającej. Najważniejsze jest dla mnie przekonanie o tym, że to co robimy jest ważne i fakt, że robimy to z pasją. Jestem przekonana, że w Polsce potrzebna jest organizacja zrzeszająca kadrę zarządzającą, która łączy biznes ponad branżami i umożliwia dostęp do eksperckiej wiedzy i informacji o najnowszych trendach w biznesie. Praca w Executive Club jest niezwykle zajmująca – musze przyznać, że czasu na spędzenie czasu z rodziną nie pozostaje tak wiele jak bym sobie życzyła – ale jest z pewnością źródłem nieustannej satysfakcji z każdej konferencji i każdego spotkania klubowego. Staram się sprawiedliwie dzielić mój czas pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, zachęcam też moje własne dzieci do tego, by rozwijały swoje pasje. Najstarsza córka realizuje się artystycznie – grana fortepianie, komponuje i muszę przyznać, że z dnia na dzień jest coraz lepsza, młodsza uczy się w Wielkiej Brytanii, z pasją gra też w golfa. Najmłodsze dziecko, syn gra głównie w piłkę i próbuje większość czasu spędzać przy komputerze, w czym mu skutecznie przeszkadzamy…. To ważne, by przy nawale obowiązków nie zapominać o życiu prywatnym, a ja cieszę się, że moje dzieci mają zainteresowania i plany na przyszłość.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to…

Mam szczęście do ludzi – spotykam na swojej drodze naprawdę wspaniałe osoby, w naszych wydarzeniach uczestniczyli najwybitniejsi eksperci zarówno z Polski jak i z zagranicy. Są oni dla mnie inspiracją i motorem do działania. Lubię też ludzi, z którymi współpracuję. Udało nam się zebrać naprawdę absolutnie wyjątkowe grono osób, z którymi współpracuję, i to przyjemność przebywać z nimi. Są często mądre osoby, niezwykle inteligentne, z ogromnym potencjałem, dlatego niezwykle mnie napędzają. Cieszymy się też, że możemy robić wspaniałe rzeczy.

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

Cieszę się, że grono naszych klubowiczów z każdym rokiem wzrasta, jednak nie chcemy stać się zbyt dużym klubem. Starannie selekcjonujemy zgłoszenia do Klubu, choć zaznaczam, że nie jesteśmy organizacją dla snobów! Rosnąca liczba członków to dla mnie powód do dumy, ale też ogromna odpowiedzialność – dlatego z roku na rok staramy się, by nasze wydarzenia były na jak najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że 2017 rok będzie niezwykle owocny. Czeka nas sporo ciekawych inicjatyw. Planujemy organizację sześciu spotkań klubowych o najbardziej aktualnych trendach dla polskiego i zagranicznego biznesu – między innymi technologii chmury w polskich przedsiębiorstwach, innowacyjnych źródłach pozyskiwania energii, nowych możliwości eksportowych dla Polski czy też wyzwaniach stojących przed różnymi branżami w szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym. Zbliżają się też kolejne konferencje branżowe. Już 8 lutego odbędzie się VIII już edycja „Infrastruktury Polskiej”. W 2017 roku chcemy skupić się na zagadnieniach dotyczących utrzymania ukończonych inwestycji, zamówieniach publicznych, oraz rozbudowie infrastruktury w stolicy. Tradycyjnie w trakcie konferencji dokonamy również podsumowania minionego roku w infrastrukturze oraz ocenimy efekty współpracy sektora publicznego i prywatnego. Zwieńczeniem konferencji będzie uroczysta gala wręczenia ,,Diamentów Polskiej Infrastruktury” pod patronatem Stowarzyszenia Polski Kongres Drogowy dla najbardziej wyróżniających się podmiotów w branży. W kwietniu odbędzie się nasze sztandarowe wydarzenie, dwudniowy, międzynarodowy kongres „European Executive Forum”.

To już piąte wydanie tej wyjątkowej gospodarczej konferencji, podczas której wybitne postacie ze świata polityki, biznesu i nauki łączą siły, by odpowiedzieć na uniwersalne pytania dotyczące przyszłości gospodarki nie tylko Polski, ale i Europy w zmieniającej się szybko rzeczywistości. Liderzy XXI wieku stają przed zupełnie nowymi wyzwaniami, Europa jest w fazie gigantycznych zmian ekonomicznych i społecznych. „European Executive Forum” to wyjątkowa platforma skupiająca grono eksperckie, które dzięki twórczej dyskusji, wymianie poglądów i doświadczeń stara się odnaleźć jedyne w swoim rodzaju skuteczne rozwiązania.

Jest to jedyny tego typu międzynarodowy kongres odbywający się w Polsce, którego celem jest uniwersalna debata w skali makroekonomii i na poziomie ogólnopolitycznym o umocnieniu pozycji Polski w Europie. Wydarzenie dedykowane jest międzynarodowemu środowisku biznesowemu, przedstawicielom najważniejszych instytucji edukacyjnych oraz reprezentantom świata polityki z Polski i z zagranicy. Wśród gości, którzy wystąpią podczas kongresu będzie Eamon Gilmore – były wicepremier i minister spraw zagranicznych i handlu Irlandii, profesor Dublin City University, Joseph Pistrui – profesor zarządzania w biznesie w IE Business School z ponad 25-letnim doświadczeniem w zarządzaniu, Guy Standing – światowej sławy ekonomista, pisarz, profesor School of Oriental and African Studies, University of London, członek Academy of Social Sciences i specjalista w zakresie rynku pracy oraz Pedro Videla – profesor ekonomii ze Szkoły Biznesu IESE w Barcelonie.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017!?

Życzyłabym sobie i wszystkim kobietom, by robiły to, co je naprawdę pasjonuje i czerpały z tego ogromną satysfakcję. Tego, by w wirze pracy i obowiązków znalazły czas na rodzinę i by te święta były okazją do spokojnej, pełnej refleksji chwili na spędzenie jej z najbliższymi. Wiem, że nie jest łatwo, dlatego tym bardziej kibicuję wszystkim businesswomen, które z trudnością godzą działalność biznesową z życiem rodzinnym.

Beata Radomska, Prezes Executive Club, Managing Partner Cigno Consulting

Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości. Ukończyła studia MBA. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie menedżerskie. Pracowała w instytucjach finansowych: austriackiej firmie brokerskiej Allfinanz i Skarbiec Asset Management Holding. Od kilku lat związana z branżą doradztwa personalnego, w szczególności jako Managing Partner w  Cigno Consulting, która prowadzi działalność z zakresu selekcji i rekrutacji oraz doradztwa personalnego. Pomysłodawczyni oraz Prezes Zarządu Executive Club, najbardziej elitarnej organizacji zrzeszającej top management. Odpowiada za strategię klubu, który integruje elity biznesowe oraz jest platformą wymiany poglądów i inspiracji dla najwyższej kadry menedżerskiej.

beata-radomska

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie…  dosyć radykalnymi zmianami, których jednak nie żałuję – co więcej, mam dużą satysfakcję, że odważyłam się ich dokonać, bo zaowocowały nowymi, ciekawymi znajomościami i interesującymi projektami

a kończy… perspektywą dalszego „rozwinięcia skrzydeł”

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się… dość mocno usamodzielnić, co wymagało odwagi, ale zdecydowanie się opłaciło 😉

a w życiu osobistym… a prywatnie „udała mi się” … słodka córeczka 😉

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to… nic w życiu nie dzieje się przypadkiem

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?) zaowocuje kolejnymi inspirującymi wydarzeniami, które pomogą mi się dalej rozwijać

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !? Wszystkim kobietom w biznesie i nie tylko życzę, aby na co dzień nie brakowało im siły, żeby ogarniać rzeczywistość (albo i kilka…;-) i żeby nie słabła ich wiara we własne możliwości – bo przecież: damy radę! 😉

Magdalena Raniszewska, Kancelaria Radcy Prawnego Magdalena Raniszewska

magda

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie
w Wiedniu u boku wspaniałej przyjaciółki, z którą połączył nas Bliski Wschód

a kończy
mając na koncie kolejne odkrywcze podróże, nowe znajomości, nowe projekty, świadomość, że mogę więcej. Najważniejsze jest robić co się kocha, a ja miałam to szczęście, żeby w Sylwestra uczestniczyć w zajęciach acro jogi w jednym z wiedeńskich studio jogi i podzielić się tą pasją z przyjaciółką, która doskonale odnalazła się w sytuacji. Osobiście uważam, że wspólne spotkania ludzi podzielających pewną pasję są o wiele bardziej wartościowe aniżeli wyjścia do klubów i restauracji, bo jest presja społeczeństwa, żeby w ten dzień “się bawić”. Jeśli stworzysz rzeczywistość od której nie będziesz musiał uciekać w pozorowane bale i rozrywki, to możesz uważać się za człowieka sukcesu. Każdy ma zdolność stworzenia takiego stylu życia, który będzie przynosił mu radość i celebrację życia każdego dnia, każdego tygodnia, wtedy rozrywki typu Sylwester nie są już tak atrakcyjne, jak dla ludzi, którzy czekają na tę okazję w roku, aby celebrować.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo
udało mi się rozpocząć działania tworząc własną markę: Deal with Culture, zrealizować autorski program mentoringowy Przekrocz Granice, nawiązać wartościowe relacje i wystąpić w Faktach TVN

a w życiu osobistym…
odwiedzić kraj, w którym wcześniej nie byłam (Wietnam), uwolnić się od relacji i osób, które mi nie służyły, podcinały skrzydła.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to…
Każdy ma to, na co się odważy.

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)
Pozwoli mi kontynuować zamierzenia związane z rozwojem Deal With Culture, da mi wystarczająco dużo zdrowia i energii aby realizować swoje plany, da wsparcie i opatrzność i postawi na mojej drodze osoby, które będą dla mnie wsparciem.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?
Szanowne kobiety na fali i te fale łapiące, życzę wam abyście każdego ranka wstawały z uśmiechem na ustach, poczuciem satysfakcji i chęci działania, abyście miały niezachmurzony stan umysły i jasno zmierzały do wyznaczonych celów, abyście miały u swojego boku kochających i wspierających partnerów, dla których jesteście wieczną inspiracją i wzorcem do naśladowania.

Katarzyna Richter Deal With Culture

fullsizerenderv

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie…  

optymistycznie, z nowymi planami rozwojowymi dla mojej firmy. Jeszcze nie całkiem sprecyzowanymi, ale już nakreślonymi. Zaczął się z przekonaniem, że będzie dobry, że to będzie rok wielkiej zmiany, bo przyznaję, że poprzednie dwa-trzy lata były trudne i miałam uczucie, że znajdujemy się – ja i moja firma – trochę w ślepym zaułku. Ale udało sie stworzyć fundament pod zmiany.

a kończy… 

się ten rok z satysfakcją, że nie zmarnowaliśmy czasu, że doprecyzowaliśmy nasze wizje i że wdrożyliśmy projekty w życie.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…

otworzyć nowy oddział mojej firmy, ze „pokonałam” wszelkie ekipy budowlane i nowa piękna szkoła pracuje.

a w życiu osobistym… 

niestety miałam za mało czasu dla siebie. Ale jednak – poznałam wiele nowych i ciekawych ludzi, szczególnie kobiet. I choć jestem z gatunku samotnych wilków, to się przełamałam i zaczęłam przebywać wśród ludzi., korzystać z zaproszeń. Tym, którzy mnie do tego zainspirowali, a także trochę „namolnie” zmuszali, bardzo dziękuję.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to…

Nie tylko w tym roku. Całe moje życie to „nie poddawać się”, zawsze do przodu, nawet małymi kroczkami. Rozglądać sie i uczyć sie, stale sie uczyć.

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?) 

Właściwie to życzę sobie tylko zdrowia, kondycji i siły, żeby to wszystko, co mi chodzi po głowie móc robić. Wszystko inne jest. Jestem zadowolona.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

Kobiety, które w tym roku poznałam, przede wszystkim w klubie “Marka jest kobietą”, a także wspaniałe dziewczyny, z którymi na codzień pracuję – życzę Wam wszystkim zadowolenia z siebie, niezależności i jeszcze więcej świadomości, jak wiele osiągacie, jak wiele jesteście warte. Macie moc!

Joanna Rupp, Germanicus Language Box

15542448_393318527673357_1623156610558343157_n

ornament-1

2016 w biznesie zaczął się dla mnie… wyzwaniem, jakim jest publikacja własnej książki

a kończy… sukcesem w postaci audiobooka “Mamo Działaj”

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się… zrealizować plan 🙂

a w życiu osobistym… poprawić relacje z rodziną

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to… “Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie” Mahatma Ganghi

Mam nadzieję, że 2017 rok… będzie dobry, tak po prostu 😉

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !? Akceptuj to, co Ci przynosi życie. Im więcej akceptacji, tym więcej spokoju.

Aneta Rydz

12814113_935789369874342_950080248066318615_n-it1t4u66

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie…

wielkim trzęsieniem ziemi, potem napięcie nieprzerwanie rosło 🙂

a kończy…

biznesowo – bardzo pracowicie. Prywatnie – spokojnie – „bez dramy”.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…

uporządkować, chaos pierwszej połowy roku i ustawić większość działań na właściwym torze. Zakończyć te „trudne” projekty, często spisane przez wielu na straty. Podjąć nowe wyzwania a co za tym idzie i jest dla mnie osobiście bardzo ważne to nieprzerwanie zdobywać wiedzę i kolejne umiejętności przy dość sporym trzeba przyznać deficycie czasowym.

a w życiu osobistym…

udało mi się, w końcu nabrać większego dystansu, złagodzić emocje i osądy, zmienić kilka ideowych nawyków a przede wszystkim przestawić hierarchię ważności z innych na samą siebie. Brzmi egoistycznie 🙂 jednak w praktyce dnia codziennego- jest bardzo zdrowe!

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to…

„Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.”

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

Przestałam miewać nadzieję a zaczęłam planować działania i mierzyć siły na te moje zamiary.

Planów na 2017 rok mam dużo. Tak więc co przyniesie nowy rok i jaki dla mnie będzie zależy głównie od mojej konsekwencji w działaniu i samodyscypliny.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

To życzenie głównie dla kobiet.

Życzę Wam drogie Panie abyście w 2017 roku częściej stawiały siebie „na piedestale”, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Katarzyna Smierzchalska, Hotel Nadmorski

kasia-smierzchalska

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie…

… uszyciem prototypowego dresu treningowego dla łyżwiarek, według mojego projektu,

a kończy … rozszerzeniem działań w kierunku szkoleń i warsztatów stylizacyjnych.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…

… zdobyć tytuł “Polish Business Queen”

a w życiu osobistym…

… niech to zostanie osobistą tajemnicą 😉

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to…

… “nigdy nie jest za późno na spełnianie swoich marzeń i dokonywanie radykalnych zmian w życiu.”

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

… będzie dla mnie okazją do poznania nowych, wartościowych ludzi, że w mojej głowie powstaną kolejne niestandardowe pomysły na działania biznesowe, a także że 31 grudnia 2017 będę mogła powiedzieć “to był szczęśliwy rok”.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

Życzę wszystkim, nie tylko kobietom, aby w nadchodzącym roku byli po prostu zwyczajnie szczęśliwi. Dla każdego szczęście oznacza coś innego, więc spełniajcie swoje marzenia, otaczajcie się pozytywnymi ludźmi, kochajcie i bądźcie kochani. A reszta sama się ułoży 🙂

Lucyna Sobieszek, „Lucy Style”, „Polish Bussiness Queen”

lucyna

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie… niepozornie. Całkiem zwyczajnie… Początek 2016 r. nie wskazywał, że będę dzielić się dziś z Państwem swoim „podsumowaniem” Budząc się 1 stycznia 2016 roku nie sadziłam, że poznam tylu wspaniałych, kreatywnych ludzi którzy obdarzyli mnie wiarą i zaufaniem, stanowiących również dla mnie inspirację. Nie sądziłam, że uda mi się stworzyć sieć świetnych kontaktów międzyludzkich, nawiązać współpracę z osobami, które chcą się podzielić swoją historią

A kończy się dla mnie… z marzeniami, nowymi pomysłami, koncepcjami i oczywiście planem na nadchodzący rok.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż znalazłam w sobie niesamowitą determinację i odwagę. Dumna jestem, bo nauczyłam się doceniać małe sukcesy i zwycięstwa, szczególnie te nad własnymi słabościami. Dumna jestem z mojej fantastycznej rodziny.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to… – „Pracuj nad sobą tylko i wyłącznie dla siebie. To Ty masz popatrzeć w lustro i widzieć tego KIM JESTEŚ, a nie marionetkę uszytą z ludzkich upodobań

Mam nadzieję, że 2017 rok… przyniesie dalszy rozwój projektu Imperium Sukces. A wiatr dmuchający w żagle nabierze na intensywności.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

Czytelnikom Biznesunafali, pomysłodawcom Klubu Marka jest kobietą, kobietom i mężczyznom, bez względu na wiek i rodzaj osiągniętego sukcesu życzę nieprzemijającego szczęścia, zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań. Aby kolejny rok był wyjątkowym i bardzo spokojnym czasem, w którym zrealizujecie wszystkie swoje osobiste plany i zamierzenia. Wiary, odwagi i miłości.

Idalia Stochla, www.imperiumsukcesu.pl

idalia-stochla-fot

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie inspirująco

a kończy… inspirująco z konkretnym planem działania (wg bardzo efektywnego modelu coachingowego).

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się… Nic mi się nie udało… Wszystko wypracowałam i z tego jestem dumna. Robię plany, rozwijam się i realizuję kolejne cele. Jestem również dumna ze współpracy z partnerami biznesowymi.

a w życiu osobistym… jestem dumna z mojej Rodziny – z Rodziców, którzy dali mi korzenie i skrzydła, z Brata, dzięki któremu we wspomnieniach jest ta prawdziwa dziecięca i beztroska radość. Z każdego wspólnie spędzonego czasu z Najbliższymi – z Rodziną i Przyjaciółmi. To mi daje energię do życia.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to… PO PROSTU ZRÓB TO!

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?) Jestem przekonana, że rok 2017 przyniesie realizację już wytyczonych celów i jeszcze więcej, będzie dla mnie i mojego biznesu kolejnym etapem w drodze na szczyt, na mój szczyt.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !? Obfitości dobra i radości na każdy dzień.

Katarzyna Szulim Niezależna Dyrektor Sprzedaży Mary Kay i Managing Director Quercus SPA Pobierowo

net-zlec-kasiaszulim_097-edit

ornament-1

Rok 2016 zaczął się dla mnie

rewolucją zawodową, ponieważ po 10 latach pracy postanowiłam porzucić korporacyjny świat biznesu, rozstałam się z pracodawcą, który nie do końca akceptował moje zaangażowanie w biznes MLM. Wzięłam swój los w swoje ręce, poczułam się w końcu wolna choć wpłynęło to na zachwianie poczucia bezpieczeństwa finansowego.

Rok 2016 zaowocował wieloma wartościowymi znajomościami biznesowymi i nie tylko, z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc moje pudełko komfortu znacznie się poszerzało, przekroczyłam granice o jakich kiedyś mi się nawet nie śniło (np. wystąpienia publiczne przed liczba ok 90 kobiet), w celu zwiększania swoich umiejętności biznesowych oraz pracy nad sobą zapisałam się na Szkolenia Rowińska Business Couching, Rozwój osobisty jakiego doznałam w 2016 roku znacznie wpłynął na sposób wyrażania siebie, postrzegania siebie w biznesie oraz pewność siebie. Z początkiem roku 2016 czułam się trochę jak dziecko we mgle

a kończy się jasno sprecyzowanymi celami na następny rok oraz zaplanowaną drogą do tego celu.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się napisać kilka ciekawych tekstów, jeden z nich do bloga mojej koleżanki, który z wszystkich wydanych tego dnia artykułów osiągnął największą oglądalność, bardzo dużo pozytywnych komentarzy na fb oraz udostępnień. Kolejny sukces to zorganizowanie wraz z moja partnerką biznesową eventu dla kobiet w kartuzach, w miasteczku które żyje swoim życiem i raczej w uśpieniu, jednak mimo tego, iż wiele osób z góry skazało to na porażkę, udało nam się z powodzeniem to zorganizować i poprowadzić. Jestem dumna również z tego iż zaczęłam naukę języka angielskiego.

Powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku zarówno w biznesie jak i życiu osobistym, to to, że nic nie dzieje się bez przyczyny i że w życiu nie ma przypadków.

Mam nadzieję, że 2017 rok przyniesie zdrowie dla mnie i moich najbliższych, stabilizacje w biznesie oraz czas który będę mogła poświęcić mojej rodzinie. Zrobię z moja partnerką kolejne udane eventy dla kobiet na Kaszubach.

Moje życzenie dla innych na 2017 rok, walcz o swoje szczęście, nie bój się marzyć i traktuj marzenia jako cele do zrealizowania, życzę Ci wiele cierpliwości i wytrwałości w ich realizacji.

Edyta Szulist District Manager ARBONNE

15626414_928001847330550_8890859970674602061_o

ornament-1

Rok 2016 rozpoczął się dla mnie

pracowicie i podobnie kończy, jednak z miłym akcentem wypoczynku i przygody na Wyspach Szczęśliwych z gronem wspaniałych przyjaciół.

To z czego jestem dumna to fakt, iż

prowadzona przeze mnie firma jest firmą rodzinną i sukces zawodowy ściśle łączy się z zadowoleniem w życiu osobistym, ponieważ wszystkich, których kocham mam wokół siebie. Wazne jest również, to, iż mam komu przekazać swoją wiedzę  i doświadczenie.

Motto do którego wracam nie tylko w tym roku to:

“nauki nigdy nie za dużo, niezależnie ile szkół się skończyło”. Jednak mam na myśli nie tylko wiedzę  książkowa ale również życiową mądrość, czerpana od przychodzących do nas często  bardzo interesujących osób.

Mam nadzieję, iż przyszły Rok

przyniesie dla mnie dalszy rozwój  firmy, a w życiu osobistym spokój i zadowolenie oraz realizację planów wyjazdowych, bo przecież podróże również kształcą.

Wszystkim Kobietom na Nowy Rok życzę

Zdrowia do realizacji wszystkich planów i zamierzeń oraz odrobiny zdrowego egoizmu, którego nam kobietom, często brakuje. A wszystkim bez wyjątku pokoju i zadumy nad sensem istnienia i bezsensem chaosu                                                                

Katarzyna Szymoniak Gabinet Rehabilitacji Fizjo-Sport Sopot

kasia-szymoniak

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie…

emocjonującymi pomysłami na rozwój

a kończy…

obiecująco rozpoczętymi pozytywnymi projektami.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo

książka mojego współautorstwa „Automotywacja. Odkryj w sobie siłę do działania!” okazała się bestsellerem i konieczny był jej dodruk, a dodatkowo zdobyła podwójne wyróżnienie w Konkursie

„Książka dla trenera”. Cieszę się, że byłam zapraszana jako ekspert na międzynarodowe konferencje, w tym na Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Jestem dumna z nominacji na Członka Rady Programowo-Biznesowej Uniwersytetu Śląskiego oraz zaproszenia do roli inspiratora w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Pracuję bo lubię”.

a w życiu osobistym

bardzo cenię sobie egzotyczną podróż na odległy kontynent, którą odbyłam z moją rodzinką.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to…

„nie daj się zwariować !” 😉

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

przyniesie mi pomyślne zakończenie projektów w radosnej współpracy z innymi.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

Radosnego i wytrwałego podążania drogą do życiowego spełnienia!

Beata Wolfigiel – właścicielka firmy „Entuzja” Szkolenia i Doradztwo, psycholog pozytywny, trener, akredytowany coach, wykładowca. Więcej: www.entuzja.pl.

beata-w

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie przede wszystkim planami, z zakresu rozwoju firmy jak i rozwoju osobistego. Na początku 2016 roku stało przede mną wiele wyzwań zawodowych: startowała moja Szkoła dla Rodziców oraz osobistych: ukończenie studiów podyplomowych i obrona pracy.

A kończy dużą satysfakcją z osiągniętego rozwoju i z realizacji wszystkich planów powziętych na ten rok.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się w tym roku:

  1. Dopiąć powziętych zadań, a organizowane przeze mnie warsztaty objęte zostały patronatem przez Prezydenta Miasta Gdańska. To była duża odpowiedzialność, ale zadaniu sprostałam.
  2. Sukcesem mojego zespołu mogę śmiało określić fakt, iż udało nam się przeprowadzić rozwód w mniej niż 10 minut, latem nasz rekord wynosił 13 minut i myślałam, że jest już nie do pobicia 😉
  3. Kilkukrotnie uniknęliśmy rozwodu z winy klientki, dzięki szybkieji sprawnej współpracy.
  4. Przeprowadziliśmy wiele korzystnych dla klientek podziałów majątku negocjując, często długie godziny, nawet najmniejsze szczegóły.

A w życiu osobistym rok 2016 był również wyjątkowy. Obroniłam pracę dyplomową z mediacji, a miesiąc później udało nam się z mężem zrealizować nasze małe marzenie o ceremonii ślubnej w plenerze w otoczeniu naszych dzieci.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to… nigdy się nie poddawaj. Nie rezygnuj ze swoich marzeń. Jeżeli coś się nie udało to tylko znaczy, że nie jest to właściwa droga do osiągnięcia tego celu, ale nie rezygnuj, po prostu poszukaj innej.

Mam nadzieję, że 2017 rok… będzie równie wyjątkowy. Pomysłów na rozwój firmy mam wciąż wiele, a energii i entuzjazmu do działania nie zużyte pokłady

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !? Wszystkim kobietom życzę mądrych i odważnych decyzji. Nie wątpcie w siebie i ufajcie swojej intuicji. Ona nigdy nas nie zawodzi.

Dorota Wollenszleger-Gałuszka, Prezes Zarządu All4Her sp. z o.o.

metamorfozyt-trojmiasto-dominika-kaminski-3

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie

wspaniale, wyjątkowo wspaniale i był udany aż do grudnia 2017r. Rzadko zdarza się tak dobry rok – pod względem relacji z klientami, z pracownikami, relacji rodzinnych, zdrowia i inwestycji finansowych. Teraz stawianie celów na 2017r., tak by Nowy Rok nie był w niczym gorszy! Wszystkim, którzy mieli swój udział w moim dobrym roku – najmocniej i najszczerzej dziękuję.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo

udało mi się – rozkręcić bloga ../../marka-jest-kobieta/z-cyklu-oswoic-rozwod-nowa-przysiega-malzenska-cz-4/ Bardzo chciałam, by niósł wartość dla świata, był był często czytany wśród przedsiębiorców, menedżerów i osób, które planują swój rozwój w biznesie.

W życiu osobistym…

najbardziej dumna jestem z dzieci, z tego, jak szybko się uczą i usamodzielniają. A z siebie? To chyba z tego, że przebiegłam maraton, a potem miałam siłę na posprzątanie w domu, by następnego dnia przyjść normalnie do pracy.

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym)

“relacje są ważniejsze od pieniędzy”.

Mam nadzieję, że 2017 rok

będzie dla mojej firmy szkoleniowo – doradczej Personia jeszcze bardziej owocny, że jeszcze bardziej autentycznie zżyję się z zespołem i że uda się opatentować mój zamysł na fantastyczne szkolenie motywacyjne.

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017:
Życzę takich planów, które uda się zrealizować z nawiązką. Życzę siły, zdrowia i motywacji do pokonywania ewentualnych przeszkód. Życzę radości z bycia członkiem rodziny i miłości, która przenosi przysłowiowe góry. Życzę uśmiechu na co dzień i wielkiej wiary w czynienie dobra.

Marta Woźny – Tomczak, PERSONIA

marta-wozny-tomczak

ornament-1

Rok 2016 w biznesie zaczął się dla mnie…

Od dużego wyzwania, które wtedy sobie uświadomiłam, że jest przede mną i tylko ode mnie zależy czy je podejmę.

a kończy…

Z ogromną satysfakcją i radością, że to zrobiłam.

To, z czego jestem dumna to fakt, iż zawodowo udało mi się…

Wejść na kolejny poziom rozwoju moich kompetencji, a przez to rozwoju mojego biznesu – bo firmy mogą się rozwijać tylko do najwyższego poziomu kompetencji ich liderów!

a w życiu osobistym…

spokój, szczęście, harmonia

Motto/powiedzenie, do którego często wracałam w tym roku (w biznesie/życiu osobistym) to…

Jedynym miejscem zmiany jesteś Ty sam.

Mam nadzieję, że 2017 rok… (przyniesie/zrobię/będzie dla mnie?)

Ten nadchodzący rok chcę aby obfitował w stabilność na polu zawodowym, co przełoży się na uruchomienie moich kolejnych pokładów kreatywności

Moje życzenie dla innych kobiet (i nie tylko kobiet) na rok 2017 !?

Moje życzenie dla innych na ten 2017 rok to mieć w sobie odwagę, żeby sięgnąć po swoje marzenia. A jeszcze krok przed – mieć odwagę marzyć i zapytać siebie Kim chcę się stać, pomimo tych wszystkich trudności, które napotykam?

Magdalena Żmijewska www.strefa-rozwoju.net

magda-zmijewska

klub-zaproszenie2017

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here